1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NEDİR BU 'FETİH' ISRARI?
NEDİR BU FETİH ISRARI?

NEDİR BU 'FETİH' ISRARI?

Okulların savaş ve şiddet sahnelerinin bol olduğu FETİH filmine ilgisi sürüyor. Bu kez haber Mağusa’dan geldi. Canbulat Özgürlük Ortaokulu öğrencilerinin dün öğleden sonra söz konusu filme götürüldüğü öğrenildi. Okul yönetimlerinin velilerin tepki

A+A-

 

 

Okulların savaş ve şiddet sahnelerinin bol olduğu FETİH filmine ilgisi sürüyor.  Bu kez haber Mağusa’dan geldi.  Canbulat Özgürlük Ortaokulu öğrencilerinin dün öğleden sonra söz konusu filme götürüldüğü öğrenildi. Okul yönetimlerinin velilerin tepkisine rağmen öğrencileri bu kanlı, bıçaklı-ölümlü filme götürme konusundaki ısrarı rahatsızlık yaratıyor.

Mağusa’dan gelen bilgilere göre söz konusu okulun öğrencileri dün bakanlığın da onayı ile bu filme götürüldü. Din eğitimi öğretmenlerinin eşliğiyle bir otobüs öğrenci Fetih filmini izlemeye götürülürken Eğitim Bakanlığı’nın da söz konusu durumu onayladığı belirtildi.

 

YASAL UYARI: 7-13 YAŞ ARASI ‘AİLELERİYLE’!.. KORKU VE ŞİDDET!


Filmin afişlerinde ise ‘yasal uyarı’ dikkat çekiyor. 7+ için izlenmesinin uygun olduğu belirtilen filmde, 13A ve şiddet uyarısı da var.
13A uyarısı, 13 yaşına kadar olan çocukların yalnızca "aileleri ile birlikte" filmi izleyebileceklerini anlatıyor.
Bir ‘savaş filmi’ olan Fetih 1453’ün ‘Korku ve şiddet’ içerikli olduğu da filmin tanıtımlarında belirtiliyor.
Film, Almanya'da "16 yaş altındaki çocuklara" yasaklandı.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1311 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler