1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ne yaptın hocam
Ne yaptın hocam

Ne yaptın hocam

Herkes bilir ne yazılarımda ne de televizyon programlarımda hakem yazmam veya konuşmam. Penaltıymış, faulmüş, sarı verdi, kırmızı verdi maç içerisinde olan olayları tabii ki değerlendiririm ama hiçbir zaman acımasızca eleştirmem. Gökhan Koşer, genç bir

A+A-

 

 

 

Herkes bilir ne yazılarımda ne de televizyon programlarımda hakem yazmam veya konuşmam.

Penaltıymış, faulmüş, sarı verdi, kırmızı verdi maç içerisinde olan olayları tabii ki değerlendiririm ama hiçbir zaman acımasızca eleştirmem.

Gökhan Koşer, genç bir öğretmen ve geleceğin yıldız hakemi adaylarından idi.

Özellikle 2010 – 2011 sezonunda yılın hakemi seçileceği günün arifesinde çaldığı bir düdük hakemlik kariyerini yerle bir etti.

Gökhan Koşer’e, o günden sonra herkes destek verdi.

Futbol Federasyonu destek verdi, hakem arkadaşları destek verdi, kulüpler destek verdi, spor yazarları destek verdi.

Aldığı bu desteklerle yavaş yavaş toparlanan Gökhan Koşer yine zirveye doğru tırmanmaya başladı.

2012 – 2013 sezonu Telsim Süper Ligi’nin başlaması ile birlikte oynattığı iki karşılaşmada aldığı notlarla zirveye oturmasını bildi.

Dün yine zirvede idi, yalnız sadece 84 dakika.

Maçın 84’üncü dakikasına kadar ortalarda görünmeyen, varlığı ile yokluğu maçta belli olmayan orta hakem Gökhan Koşer verdiği bir kararla belki de hakemlik hayatına da nokta koydu.

Dakika 84, top taca çıkıyor,

Hakem Gökhan Koşer, taç atışını Gençlik Gücü’nün kullanacağını işaret ediyor,

yardımcı hakem Ozan Kel ise Türk Ocağı’nın kullanması için bayrağını gösteriyor.

Bunun üzerine Türk Ocağı futbolcusu Nurcan taç atışını takım arkadaşı Andrew’e kullanır, Andrew de uzun bir vuruşla topu Hasan Uğur Kardal’a gönderir ve Hasan Uğur Kardal da ceza alanı içerisinde buluştuğu topu ağlara gönderir.

Gençlik Gücü 0 – Türk Ocağı 1

İtirazlar başlar, orta hakem Gökhan Koşer, dördüncü hakem Ömer Ateş ve yardımcı hakem Ozan Kel’in yanına gelir olayı çözmeye çalışır.

12 dakika oyun durduktan sonra golü verir ve maç tekrar başlar. Karşılaşmanın tekrar başlaması ile birlikte demoralize olan Gençlik Gücü kalesinde bir gol daha görür ve maçı 2-0 kaybeder.

Şimdi ne olacak.

Türk Ocağı üç puanı alan taraf olacak.

Gözlemcinin raporları doğrultusunda Gençlik Gücü’lü bazı futbolcular ceza alacak ve hakem Gökhan Koşer de hakemliği bırakacak.

Bu olayda Türk Ocağı teknik heyeti ve futbolcuları olayları nasıl yorumlar bilmem, ancak bildiğim bir şey var bu kadar itiraza karşılık oyun başladıktan sonra Ocaklı futbolcuları durur ve Gençlik Gücü’nün gol atmasını sağlar.

Ayakta da alkışlanırdım.

Tıpkı, Ajak – Cambuur Hollanda Kupası maçında yaşanıldığı gibi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 510 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler