1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'NE PARA, NE DE HAPİS CEZALARI'
NE PARA, NE DE HAPİS CEZALARI

'NE PARA, NE DE HAPİS CEZALARI'

Dev-İş, önceki gün meclis önünde akaryakıt zamlarını protesto etmek amacıyla düzenlenen ‘Benzin Bitti’ eylemi sırasında yapılan polis müdahalesi ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

 

 

Dev-İş, önceki gün meclis önünde akaryakıt zamlarını protesto etmek amacıyla düzenlenen ‘Benzin Bitti’ eylemi sırasında yapılan polis müdahalesi ile ilgili  açıklama yaptı.

 

Dev-İş Yönetim Kurulu’nun açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

“Ülkemizde polis baskısı ve terörü her geçen gün artırılmaktadır. Hak arayan insanlar, Belediye emekçileri hapse atılmakta, en küçük insani dayanışmalara karşı bile müdahele edilip cezalandırma yoluna gidilmektedir.

Bu yapılanlardan amaçlanan hiç kimsenin ses çıkarmayacağı, anti demokratik ve faşizan uygulamaların kabullenileceği bir ortam yaratmaktır.

Son olarak da birkaç gün önce Meclis önünde benzini biten yurttaşlara dayanışma için duran 5-10 kişiye polis tarafından “Kasti Mani” diye uyduruk bir suç isnat edilerek para ve puan cezası kesilmeye başlanmıştır. İnsanlarımızın dayanışmasını bile hazmedemeyen bu ceberrut anlayışı Kabul etmemiz mümkün değildir.

 

Olayın gerçekleşme tarihinden 2 gün sonra, insanları taciz eden anlayışa “neden olay yerinde gerekli gördüğünüz işlemi yapmadınız?” diye komuoyu önünde sorarız.

Yoksa bu baskı kamuoyu bilgisinden gizlenmekmi isteniyor?

 

Bu çerçevede bugün DEV-İŞ merkezine gelen 2 polis memuru, DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis’e de böyle bir ceza kesme girişiminde bulundu.

Genel Başkanımız, “böylesi bir suçu Kabul etmediğini söyleyerek” herhangi bir ihbarı kabul etmeyip polisleri sendika binası dışına davet etti. Bunun üzerine polisler sendika binasından ayrıldılar.

 

Bu noktada şunu vurgulamak isteriz ki, NE PARA, NE DE HAPİS CEZALARI ile bizi baskı altına alamazlar.

 

Hak arayışımızda ve Demokratik bir ülke mücadelemizde, gerektiğinde dayanışma, gerektiğinde ise eylem yollarını sonuna kadar kullanacağız”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 913 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler