1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NE OLACAK BU SANAYİ?
NE OLACAK BU SANAYİ?

NE OLACAK BU SANAYİ?

Lefkoşa Sanayi Bölgesi, çöpten ve yollardaki çukurlardan dolayı girilmez hale geldi. Patlayan borular aylarca tamir edilmiyor. Sanayi esnafı “bıktık” diyor. Gıdadan metale, mobilyadan araba sektörüne kadar birçok üreticiye ev sahipliği ya

A+A-

 

 

Lefkoşa Sanayi Bölgesi, çöpten ve yollardaki çukurlardan dolayı girilmez hale geldi. Patlayan borular aylarca tamir edilmiyor. Sanayi esnafı “bıktık” diyor.

 

Gıdadan metale, mobilyadan araba sektörüne kadar birçok üreticiye ev sahipliği yapan, Lefkoşa Sanayi bölgesi çevre kirliliği ve bakımsızlıktan dolayı dökülüyor. Her köşe başında birikmiş çöplerin yanı sıra, işletmelerin atık malzemeleri ve yollardaki çukurlar; bölgeyi sanayi çöplüğüne çevirdi. Çarpık yapılanmadan dolayı adres bulmanın zaten problem olduğu Lefkoşa sanayi bölgesinde; aylardır yapılması beklenen yollar da vatandaşların sıkıntısı haline geldi. Her sokakta düzensiz olarak park edilmiş arabaların yanı sıra, derin çukurlar olan yollar kaza riskini arttırdığı gibi; araçlarda da büyük hasar meydana getiriyor.

 

 

Haberin ayrıntıları, esnaf yorumları, bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 893 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler