1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NE OLACAK BU LEFKOŞA’NIN HALİ?
NE OLACAK BU LEFKOŞA’NIN HALİ?

NE OLACAK BU LEFKOŞA’NIN HALİ?

Lefkoşa sokakları artık kokudan geçilmiyor. Her sokakta çöp… Her caddede pislik… Her köşede sinek… her yer çöpe batmış… Lefkoşa insanı çöplerden ve kokulardan yaşayamaz hale gelirken, “Ne olacak bu Lefkoşa’nın haliR

A+A- 

Lefkoşa sokakları artık kokudan geçilmiyor. Her sokakta çöp… Her caddede pislik… Her köşede sinek…  her yer çöpe batmış… Lefkoşa insanı çöplerden ve kokulardan yaşayamaz hale gelirken, “Ne olacak bu Lefkoşa’nın hali” diye de soruyor. Sıcaklığın 40 dereceni üstüne çıkması da ayrı bir sıkıntı yaratırken, salgın hastalıkların yayılmasına da kapı aralanıyor.

 

Çöpler artık yol ortasına taşarken, ara ara çıkan rüzgar nedeniyle yollar çöple kaplanıyor. Cafe ve restoran yanlarında biriken çöpler dikkat çekiyor. Eğitim merkezlerinin yanında taşan çöpler tehlike saçıyor. Marketlerin atıkları ‘çöp tepe’ye dönüşüyor. Çocuklar çöple dolu yollarda oyunlar oynuyor. Lefkoşa da yaşayan her insan adeta tehlike altında, adeta zehir soluyor… Lefkoşalılar bu kadar kötü bir çevreyle yaşarken, Hükümet yetkilileri ise önlem almamaya devam ediyor.

 

Maaşlarını alamadıkları için hizmet vermeyi durduran belediye çalışanları da durumdan rahatsız olsa da, ekmek kavgalarını sonuna kadar sürdürmeye kararlı görünüyor.

Yalnızca iki aylık maaşlarını alamadıkları için değil işten atılan 123 arkadaşlarının da geri alınması ve tüm yatırımların yapılmasını istiyorlar.

Hükümetin, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları yerine görevlendirdiği Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana da belediyenin sorunlarına çözüm bulamazken, Lefkoşa ‘Çöpkent’ olarak büyümeye devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1120 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler