1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Nasıl bir düzen yaratacakları şimdiden belli”
“Nasıl bir düzen yaratacakları şimdiden belli”

“Nasıl bir düzen yaratacakları şimdiden belli”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler denetimleri engellemeye çalışanlara mesaj verdi:

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı üç haftadır ada genelinde özellikle cafe ve restoranlarda sıkı bir denetim başlattı.

Bazı iş yerlerinden özellikle hükümet bozulduktan sonra farklı tepkiler aldıklarını ileri süren Bakan Zeki Çeler sosyal medya hesabı üzerinden tepkisini gösterdi.

Çeler’in tepkisi şöyle:

“Göreve geldiğimizde denetimleri artıracağımızı ve kayıtdışılığı engellemek için mücadele edeceğimizi ta başından söyledik, yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Özellikle son 3 haftadır ada genelinde cafe ve restoranlarda çalıştırılan kayıtdışı işçilerle ilgili ciddi denetimler gündüz ve gece sürdürülürken. Birkaç gündür gayet yüzsüzce ve terbiyesizce, ekiplerimize “hükümet değişiyor, biz geliyoruz, o yüzden ceza meza kesmeyin kimseye” diye telkinlerde bulunulmasına sessiz kalacak değilim. Biz bu denetimleri hem insan sağlığını tehlikeye sokanlara, hem kayıtdışılıkla haksız rekabet ortamı yaratanlara karşı yapıyoruz. Hem hakkıyla tüm yasal gerekliliklerini yerine getiren işverenlere karşı hem de bu ortamlarda hizmet alan vatandaşlarımızın sağlığına karşı görevimizi yapmamıza engel olmaya çalışanlar aslında nasıl bir düzen yaratacaklarını şimdiden göstermeye başladılar bile.”

Bu haber toplam 1565 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler