1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NARKOTİK OPERASYON
NARKOTİK OPERASYON

NARKOTİK OPERASYON

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekipleri, alınan ihbar üzerine önceki gün Güzelyurt’a bağlı Bostancı’daki bir eve operasyon düzenledi. Ekipler, evin

A+A-

 

 

UYUŞTURUCU YETİŞTİRİCİSİ VE KUNDAKÇI YAKALANDI 

 

 

 

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Güzelyurt Polis Müdürlüğü ekipleri, alınan ihbar üzerine önceki gün Güzelyurt’a bağlı Bostancı’daki bir eve operasyon düzenledi.
Ekipler, evin bahçesindeki bir saksının içerisinde 8 kök hintkeneviri olduğu tahmin edilen bitki ele geçirdi. Polis meseleyle bağlantılı olarak,  Çağlar Barut ile Koral Kalkan’ı gözaltına aldı.
İki zanlı dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri alındı.
Yargıç Pınar Beyoğlu huzurunda görüşülen davada, Savcı İlter Atıcı, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Erkan Karam’ı mahkemeye tanık olarak dinletti. Polis memuru Karam, mahkeme huzurunda yeminli şahadet vererek olayı aktardı. Karam, 2 zanlının “hintkeneviri bitkisi tasarrufu” ve “ziraatı” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.  
Soruşturmanın yeni başladığını belirten Karam, aranan şahıslar ve emareler olduğuna dikkat çekerek, bu aşamada zanlıların tahkikat amaçlı üç gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını mahkemeden talep etti.
Yargıç Pınar Beyoğlu da soruşturmanın salimen yürütebilmesi için zanlılar Çağlar Barut ile Koral Kalkan’nın poliste üç gün tutuklu kalmasına emir verdi. Kalkan ayrıca Bostancı’da ikamet eden Senal Değer’in BMW marka arabasını da yaktığını da itiraf etti. Olayı bilip polise söylemeyen ve suçlulara yataklık ettiği iddiası ile dün öğleden sonra yakalanarak mahkemeye çıkarılan İbrahim Öztaş ise iki gün tutuklu kalacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 959 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler