1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NARENCİYE SIKINTILI
NARENCİYE SIKINTILI

NARENCİYE SIKINTILI

Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Akçın: “HÜKÜMET REKABET ORTAMI YARATMALI” Narenciyede bir taraftan üreticiler ürün paralarını almakta zorluk yaşarken, diğer taraftan iç piyasada ithal ürünlerle mücadele ediliyo

A+A-

 

Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Akçın:

 

“HÜKÜMET REKABET ORTAMI YARATMALI”Narenciyede bir taraftan üreticiler ürün paralarını almakta zorluk yaşarken, diğer taraftan iç piyasada ithal ürünlerle mücadele ediliyor

 

“Hükümetin uygulaması yanlış” diyen Akçım, yurt dışına konsantre ürün ihraç edildiğini, bir o kadar da ithal edildiğini söyledi.

Narenciye sektöründe yaşanan sıkıntılar bir tülü aşılamıyor. Yurt dışına ihraç edilen ürünler ya sınır kapılarından geri gönderiliyor ya da alıcı bulamayarak, soğuk hava depolarında bekletiliyor. Bir taraftan üreticiler ürün paralarını almakta zorluk yaşarken, diğer taraftan iç piyasada ithal ürünlerle mücadele ediliyor. Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Akçın, narenciye de yaşanan bir takım sıkıntıların Hükümetin yanlışlarından dolayı kaynakladığını dile getiriyor.

 

YANLIŞ İDDİALAR VAR


YENİDÜZEN’in geçtiğimiz gün gündeme getirdiği Cypfruvex ile ilgili haberleri değerlendiren Turgut Akçın, Cypfruvex ile sözleşmesi olan bazı üreticilerin ödendiğini belirterek, bazı çevrelerin ortaya attığı iddialarda yanlışlıklar olduğunu söyledi. Akçın, yurt dışına ithal edilen bazı ürünlerin alıcı bulamamasından dolayı satılamadığını ve soğuk hava depolarında bekletildiğini belirtti. Ayrıca narenciye üreticisinin iç piyasada ithal edilen ürünlerle de rekabet etmeye çalıştığını ancak büyük gelir kaybı olduğunu belirten Akçın,  “Hükümet buna destek vereceğine rekabet ortamı yaratsın” dedi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 742 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler