1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NADİR'İN AVUKATI KONUŞTU
NADİRİN AVUKATI KONUŞTU

NADİR'İN AVUKATI KONUŞTU

Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir'in avukatı Philip Hackett müvekkilinin KKTC'den İngiltere'ye, ''içini acıtan bir adaletsizlikle karşılaştığı için döndüğünü'' söyledi. İngiltere'nin başkenti Londra'daki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi'nde Nadir'in savunma

A+A-

 

 

Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir'in avukatı Philip Hackett müvekkilinin KKTC'den İngiltere'ye, ''içini acıtan bir adaletsizlikle karşılaştığı için döndüğünü'' söyledi.

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi'nde Nadir'in savunmasına devam edildi. Nadir'in avukatı Hackett, müvekkilinin yaşamını KKTC'de sürdürmeyi tercih edebileceğini ancak İngiltere'ye dönmeyi seçtiğini söyledi.

Hackett, 10 kişilik jüri önündeki savunmasında, Nadir'in mahkemeye kanıt sunmak zorunda olmadığını ancak sunmayı tercih ettiğini de belirtti.

Nadir'in 2010 yılında KKTC'den İngiltere'ye dönüş sebebi konusunda ise avukat Hackett, ''İçini acıtan bir adaletsizlikle karşılaşması, soruşturulmadan suçlanması ve ömrünü verdiği şirketinin yok edilmesi'' nedenleriyle müvekkilinin döndüğünü ifade etti.

Avukat Hackett ayrıca Nadir'in tüm riskleri göze alarak İngiltere'ye geldiğini sözlerine ekledi.

2010 yılında kendi ifadesiyle ''adını temizlemek için'' KKTC'den İngiltere'ye gelen Nadir'le ilgili yasal süreç ocak ayından bu yana sürüyor. Sona yaklaşılan süreçte davaya bakan yargıç Holyrode'un gelecek haftaya kadar kapanış konuşmasını tamamlaması ve ardından jüriden davaya ilişkin kararını vermesini istemesi bekleniyor.

Jürinin ise bu ay içinde kararını açıklaması öngörülüyor.

Suçsuz olduğunu savunan 71 yaşındaki Asil Nadir, sahibi olduğu Polly Peck şirketinin iflasının ardından, zimmetine 34 milyon sterlin geçirmek ve şirketin hissedarlarını mağdur etmekle suçlanıyor. Nadir, 1987-1990 yılları arasında 13 farklı dolandırıcılık suçuyla itham ediliyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2784 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler