1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NADİR'E DESTEK DEVAM EDİYOR
NADİRE DESTEK DEVAM EDİYOR

NADİR'E DESTEK DEVAM EDİYOR

İngiltere’de mahkum olan iş adamı Asil Nadir’e destek mesajları gelmeye devam ediyor.

A+A-

 

İngiltere’de mahkum olan iş adamı Asil Nadir’e destek mesajları gelmeye devam ediyor.

Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticileri Birliği,  Başkanı Turgut Akçın yaptığı yazılı açıklamada, “Güzelyurt halkının Güzelyurt’ta tutunup var olmasını, kimseye muhtaç olmadan topraktan emeğini kazanmasını, Güzelyurtlu’nun refahının yükselmesi için büyük yatırımlar yapan narenciyenin kurtarılmasında gelişmesinde ve dış dünyada tanıtılmasında parlak bir dönem geçirmesinde büyük emek ve yatırımları bulunan Sayın Asil Nadir’e getirilen suçlamaları onay ve tasvip etmemiz mümkün değildir” dedi.

Rumları Asil Nadir’in mahkumiyeti için “Bizans oyunu” yapmakla suçlayan Akçın, yapılacak her türlü sosyal hareket ve eyleme destek vereceklerini kaydetti.

 

İŞADAMLARI KONSEYİ NADİR’LE İLGİLİ KARARDAN DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUĞUNU AÇIKLADI

İngiltere’de faaliyet gösteren Kıbrıs Türk İşadamları Konseyi Başkanı İlker Züğürt, İngiliz mahkemesinin Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir’le ilgili kararından derin üzüntü duyduklarını kaydetti. Züğürt, Nadir’e destek belirterek, kararla esas amacın Kıbrıs Türk halkını mahkum etmek olduğunun gün gibi açığa çıktığını kaydetti.

İlker Züğürt yazılı açıklamasında Nadir’in düzmece ve entrikalarla dolu bir senaryoya dayanılarak mahkum edildiğini belirterek, toplumun buna boyun eğmeyeceğini, kararın İngiliz Yüksek Mahkemesi tarafından düzeltileceği inançlarını da koruduklarını ifade etti.

TÜRKMEN: “NADİR’İN ALDIĞI CEZA ADİL DEĞİL”

Kıbrıs Türk TMT Mücahitler Derneği (KTTMD) Başkanı Vural Türkmen ise, Kıbrıslı Türk İşadamı Asil Nadir’in İngiltere’de mahkeme jürisinin çoğunluk kararıyla 10 yıl hapislik cezası almasının adil olmadığını belirtti.

Türkmen yazılı açıklamasında, 1990’lı yıllarda insanlık dışı ambargolarla pes ettirilmeye çalışılan Kıbrıs Türk halkı için Asil Nadir’in ihracata yönelik yatırımları ile istihdam olanakları yarattığını ve sanayi sektöründe öncü rol aldığını anımsattı.

Türkmen, bu durumdan rahatsız olan Rum-Yunan cephesi ve bazı işbirlikçi odakların, o zamanlarda Asil Nadir’e yönelik bir saldırı kampanyası başlattıklarını; hedefin ise Kıbrıs Türk halkının ekonomik kalkınmasını önlemek olduğunu kaydetti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 673 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler