1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NADİR: NETİCEYE İLİŞKİN BİR TAHMİNİM YOK
NADİR: NETİCEYE İLİŞKİN BİR TAHMİNİM YOK

NADİR: NETİCEYE İLİŞKİN BİR TAHMİNİM YOK

Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir'le ilgili İngiltere'de Ocak ayından bu yana devam eden dava sürecinde sona yaklaşılıyor.

A+A-

 

Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir'le ilgili İngiltere'de Ocak ayından bu yana devam eden dava sürecinde sona yaklaşılıyor.

Nadir, Haziran ayından beri Londra'daki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi'nde sanık koltuğunda oturarak ifade veriyor ve Nadir'in avukatı Philip Hackett dünden beri son savunmayı yapıyor. Avukat Hackett 10 kişilik jüri önünde, Nadir'in haksız yere suçlandığını ve mağdur edildiğini savunuyor.

Savunmanın bu hafta içinde bitmesi ve gelecek hafta başında davaya bakan yargıç Holyrode'un, jüriyi karar vermek üzere serbest bırakması bekleniyor. Jüri üyelerinin ise en geç Eylül başına kadar Nadir'in suçlu ya da suçsuz olduğuna karar vermesi öngörülüyor.
Eşi Nur Nadir'in yalnız bırakmadığı 71 yaşındaki Asil Nadir, duruşmaya ara verildiğinde AA muhabirinin davanın sonucuna ilişkin beklentisini sorması üzerine, "neticeye ilişkin bir tahmini olmadığını" söyledi.

Bu arada, Nadir'in davasının görüldüğü 8 numaralı duruşma salonunun izleyici balkonu bugün boşaltıldı. Balkonda oturan kişilerden birinin, jüri üyelerinden biriyle konuştuğunun görülmesi üzerine Yargıç Holyrode'un balkonu boşaltma kararı aldığı öğrenildi.

Suçsuz olduğunu savunan Asil Nadir, 2010 yılının Ağustos ayında kendi ifadesiyle "adını temizlemek için" KKTC'den İngiltere'ye dönmüştü.

İngiltere'de tutuksuz yargılanan Nadir, Polly Peck adlı şirketin sahibiyken, şirketin kayyuma devredilmesi üzerine, zimmetine 34 milyon sterlin geçirmekle ve 1987-1990 yıllarında 13 farklı dolandırıcılık suçuyla suçlanıyor

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler