1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. NADİR: BU BİZİM İÇİN OYUNCAK
NADİR: BU BİZİM İÇİN OYUNCAK

NADİR: BU BİZİM İÇİN OYUNCAK

Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir, Londra’da yargılandığı Polly Peck davasında 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

A+A-

 

Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir, Londra’da yargılandığı Polly Peck davasında 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Londra Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün sonuçlanan davada, mahkeme salonunda özel camekanlı bölümde iki polis eşliğinde oturan işadamı kararın açıklanmasından önce duruşmayı izleyen Türk gazetecilere ‘biz ne mücadeleler verdik. Bu bizim için oyuncak’ dedi.


Önceki günkü duruşmada kendisine yöneltilen 13 suçlamadan 10’unda suçlu bulunan Asil Nadir, İngiliz yasalarına göre 5 yıl hapis yattıktan sonra serbest kalabilir.  Hakkında zimmetine toplam 34 milyon sterlin geçirdiği iddiasıyla dava açılan 71 yaşındaki Nadir, kendisine yöneltilen 3 suçlamadan ise aklanmıştı. İngiltere'de 1993'te "hırsızlık" suçlamasıyla hakkında dava açılması üzerine KKTC'ye giden Nadir, suçlamalarla yüzleşmek ve kendini savunmak için 2010'da İngiltere'ye dönmüştü.  

 

"BU BİZİM İÇİN OYUNCAK"

Londra Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün sonuçlanan davada, mahkeme salonunda özel camekanlı bölümde iki polis eşliğinde oturan işadamı kararın açıklanmasından önce duruşmayı izleyen Türk gazetecilere ‘biz ne mücadeleler verdik. Bu bizim için oyuncak’ dedi.

Hakkında verilen cezayı ayakta dinleyen 71 yaşındaki işadamının oldukça sakin ve keyifli olduğu görünürken  kararın açıklanmasının ardından soğukkanlılığını bozmayan Nadir, camekanlı bölümden polisler eşliğinde çıkarıldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1383 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler