1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Nacisoy’un şüpheli ölümü 24 Ekim’de görüşülecek
Nacisoy’un şüpheli ölümü 24 Ekim’de görüşülecek

Nacisoy’un şüpheli ölümü 24 Ekim’de görüşülecek

Akile Nacisoy’un ölümüyle ilgili tutuklanarak, 18 Ağustos’ta, 2 ayı aşmayan bir süre Merkezi Cezaevine gönderilen eşi Yaşar Akdoğan’ın dava dosyası hazırlandı. Ön soruşturma duruşmalarına başlanmak üzere 24 Ekim’e gün verildi…

A+A-

Didem MENTEŞ

Girne’de 2016 Aralık ayında evinin balkonundan düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybeden Akile Nacisoy’un ölümüyle ilgili “adam öldürme” suçlamasından tutuklanan eşi Yaşar Akdoğan ile ilgili dava dosyası hazırlandı. Akdoğan’ın ‘cinayet’ davasıyla ilgili ön soruşturma (PI) duruşmalarına başlanmak üzere 24 Ekim Salı gününe tarih verildi.

Sanık Yaşar Akdoğan, “adam öldürme”, “şiddet tehdidi” ve “darp” davalarıyla ilgili yargılanacak. Girne Kaza Mahkemesi’nde yapılacak olan ön tahkikat duruşmaları sonucunda, davanın Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilip edilmeyeceğine karar verilecek.

 

24 Ekim’de başlıyor

“Adam öldürme” davasıyla ilgili sanık Yaşar Akdoğan dün Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu huzuruna çıkarıldı. Davada İddia Makamında Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener’i temsilen Savcı Emine Taşkın ve sanık Yaşar Akdoğan’ın avukatı Boysan Boyra hazır bulundu.Avukat Boyra, Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ile bazı konuları görüştüğünü, bazı hususları netleştirmek gerektiği nedeniyle davanın ileri bir tarihe tehir edilmesini talep etti.

Savcı Emine Taşkın da avukatın talebine itiraz etmeyerek, sanığın cezaevinde tutuklu bulunduğunu, bu tutukluluğun devamını talep etti.

Yargıç Mesutoğlu ise tarafların taleplerini dikkate alarak, davanın görüşülmesine başlamak üzere 24 Ekim Salı gününe tehir edilmesine karar verdi.

 

Suçlamayı kabul etmemişti

Hatırlanacağı üzere Girne’de 2016 Aralık ayında üçüncü kattaki evinin balkonundan düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybeden iki çocuk annesi Akile Nacisoy’un ölümüyle ilgili eşi Yaşar Akdoğan, 11 yaşındaki kızlarının 8 ay sonra polise verdiği ifade ve delil olarak zapt edilen günlük doğrultusunda tutuklanmıştı. Mahkemeye çıkarılan Akdoğan ile ilgili Polis Müfettişi Eren Gözügüzel, Yaşar Akdoğan’a getirilen “adam öldürme”, “şiddet tehdidi” ve “darp” suçlamalarında sadece “adam öldürme” suçlamasını kabul etmediğini, diğer iki suçlamayı kabul ettiğini söylemişti.

Yaşar Akdoğan ilk soruşturma sonrası yargılanıncaya dek 2 ayı aşmayan bir süre Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti.

Bu haber toplam 1930 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler