1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Müzik’te yolculuk
Müzik’te yolculuk

Müzik’te yolculuk

Bu hafta müzikle, sanatla ilgili bazı bilgiler derledik. Kaliteli müziğin örneklerinden derlediğimiz bu bilgilere bir de şarkı sözü ekledik. Salsa müziğinin en önemli seslerinden; DANY BRILLANT 1993te Cest Toi, 1996da Havana, 1999da Nouveau Jour,

A+A-

 

 

Bu hafta müzikle, sanatla ilgili bazı bilgiler derledik. Kaliteli müziğin örneklerinden derlediğimiz bu bilgilere bir de şarkı sözü ekledik.

 

Salsa müziğinin en önemli seslerinden; 

DANY BRILLANT

1993te Cest Toi, 1996da Havana, 1999da Nouveau Jour, 2001de Dolce Vita, 2004te Jazz à la Nouvelle Orléans ve 2007 de Histoire dun amour albümleriyle Fransız müzik sahnesinin en renkli ve özgün simalarından biri olarak kabul gören Dany Brillant, salsa müziğin en önemli isimlerinden biri... Modern Fransız crooner’ı duygusal ve yumuşak bir sesle şarkı söyleyen etkileyici şarkıcı şeklinde tanımlanan Brillant, salsa müziğini dünya üzerindeki en ateşli müzik olarak betimliyor. Bu sene içinde Best Of bir albüm yayımlayacak sanatçı, albümüne Bambino adlı bir de yeni şarkı eklemiş. Dünya üzerinde kendini kanıtlamış sanatçı, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de konser vermiş! 11 Haziranda İstanbul Açıkhavada konser veren Dany Brillant’ın unutulmayacak bu muhteşem performansını bir albümünü alarak dinleyebilirsiniz. Kim bilir belkide günün birinde Dany Brillent’ı Kıbrıs’ın Kuzeyi’nde de görme fırsatı yakalayabiliriz. Özellikle “Salamis” iyi olur ne dersiniz? 

 

LINKIN PARK… Son bilgiler...

Linkin Park yepyeni albümleri ‘Living Things’i Türkiye’de de 26 Haziran’da satışa sunacak! Ardından hemen korsanları Kıbrıs’ın Kuzeyi’nde çıkacak Albümde, en çok dikkat çeken şarkı ‘Burn It Down’a grup video klibini çekti bile! Rick Rubin’in yapımcılığında ortaya çıkan ‘Living Things’ albümüne Itunes’dan ulaşmak mümkün. ‘Burn It Down’ın sımsıcak video klibini 24 Mayıs’ta global olarak MTV’den yayımlayan grup, böylelikle çok başarılı bir yapıma daha imzasını atmış bulundu. Grubun aynı zamanda Incubus ile beraber Honda Civic’in 2012 turnesinde baş sanatçılar olarak yer alacağını gururla duyuruyoruz! Amerika ve Kanada boyunca birçok farklı yerde sahne alacak grup, eylülde Virginia, Bristow’da verecekleri konser ile turnelerine başlıyor! Amerika turnesinin sona ermesinin ardından Incubus, gruba Kanada’da eşlik edecek! ‘Burn It Down’ın muhteşem klibini izlemek için http://youtu.be/dxytyRy-O1k adresine tıklamanız yeterli..
http://livingthings.linkinpark.com/

 

EMI Klasik'ten: MARTHA ARGERICH ve Arkadaşları

EMI Klasik, Martha Argerich’in Lugano'daki projesini müzik severlere yeniden hatırlatmak istiyor! Her yıl düzenli olarak Argerich'in de katılımıyla düzenlenen Martha Argerich Festivali'nin 2011 yılında yapılan kaydı sanatçının 70. yaşı şerefine bu sene albüm olarak satışa sunuldu!2005’den beri gerçekleştirdiği performansları albüm olarak da sevenlerine sunan sanatçı, ilk Martha Argerich Festivalini 1965’de gerçekleştirmişti. Lugano’da gerçekleşen bu festivalin 11. sezonuysa bu sene de 6-28 Haziran’da yapılacak! Genç sanatçılar ve klasik müzik severleri her yıl biraraya getiren bu proje hakkında; Ünlü Gramophone  dergisi “Gençlerin; iyi müzik yapan sanatçıların deneyimlerinden faydalanabileceği lezzetli bir festival” diye adlandırmıştı... Mayıs ayında yayımlanan ve Beethoven’dan tutun Ravel ve Rachmaninov’a birçok sanatçının bilinen eserlerini içeren bu albüm klasik müzik severlerin arşivlerine eklmesi gereken nitelikte. Ünlü piyanist, albümdeki 10 şarkıdan 7’sine eşlik ediyor!

 

 

HAFTANIN ŞARKISI: LOREEN – EUPHORIA

 

Why, why can’t this moment last forevermore?
Tonight, tonight eternity’s an open door
No, don’t ever stop doing the things you do
Don’t go, in every breath I take I’m breathing you
Euphoria
Forever, ’till the end of time
From now on, only you and I
We’re going u-u-u-u-u-u-up
Euphoria
An everlasting piece of art
A beating love within my heart
We’re going u-u-u-u-u-u-up
We are here, we’re all alone in our own universe
We are free, where everything’s allowed and love comes first
Forever and ever together, we sail into infinity
We’re higher and higher and higher, we’re reaching for divinity
Euphoria Forever, ’till the end of time
From now on, only you and I
We’re going u-u-u-u-u-u-up
Euphoria
An everlasting piece of art
A beating love within my heart
We’re going u-u-u-u-u-u-up
Forever we sail into infinity
We’re higher, we’re reaching for divinity
Euphoria, euphoria
We’re going u-u-u-u-u-u-up
http://www.loreen.se/

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 783 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler