1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MÜTEAHHİTLERDEN TEMİZLİK İÇİN İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI
MÜTEAHHİTLERDEN TEMİZLİK İÇİN İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

MÜTEAHHİTLERDEN TEMİZLİK İÇİN İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, grev nedeniyle toplanmayan çöplerin Belediye Emekçileri Sendikası’na, biriken çöplerin kaldırılması için işbirliği çağrısı yaptı.

A+A-
 

“Halkın çıkarları her şeyden öte”

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Lefkoşa Belediyesi’ndeki grev nedeniyle toplanmayan çöplerin hastalıklara sebebiyet verecek boyuta ulaştığına işaret ederek, Belediye Emekçileri Sendikası’na, biriken çöplerin kaldırılması için işbirliği çağrısı yaptı.
Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer yaptığı yazılı açıklamada, emekçilere ve emeğe değer veren tüm kesimler gibi kendilerinin de grev hakkına saygılı olduklarını belirtti.
“Ancak halkımızın çıkarlarının hepimizin çıkarlarının önünde olması gerektiğini ve davranışlarımızın bu temelde şekillenmesi gerektiğini düşünürüz” diyen Gürçafer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Gelinen noktada Lefkoşa Belediyesi’ndeki grev dolayısı ile birikmiş olan çöplerin havaların da ısınmış olması nedeni ile salgın hastalıklara sebebiyet verecek boyuta ulaşarak halkımızın sağlığını ciddi şekilde tehdit etmeye başladığını gözlemlemekteyiz.
Birikmiş olan çöplerin biran önce kaldırılması gerekmektedir. Müteahhitler Birliği olarak sendika ile işbirliği içerisinde çöplerin kaldırılması için hertürlü araç gereç katkısını yapmaya hazırız.
Ancak gerekli çalışmayı başlatabilmek için belediye sendikamızın onayına ve işbirliğine ihtiyacımız vardır.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler