1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MUSTAFA DİKER CİNAYETİ
MUSTAFA DİKER CİNAYETİ

MUSTAFA DİKER CİNAYETİ

7 yaşındaki Mustafa Diker cinayetiyle ilgili ön tahkikat (PI) duruşmaları başlıyor DİKER CİNAYETİNİN ÖN DURUŞMASI 14 AĞUSTOS’TA… Küçük Mustafa’nın acımasızca öldürülmesi ve öldürülmesine göz yumdukları iddiasıyla, Merkezi Cezaevi

A+A-

 

 

7 yaşındaki Mustafa Diker cinayetiyle ilgili ön tahkikat (PI) duruşmaları başlıyor

 

 

DİKER CİNAYETİNİN ÖN DURUŞMASI 14 AĞUSTOS’TA…

 

 


Küçük Mustafa’nın acımasızca öldürülmesi ve öldürülmesine göz yumdukları iddiasıyla, Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu bulunan baba Erol Diker, amca İbrahim Diker ve üvey anne Özlem Diker dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Geçtiğimiz Nisan ayında babası tarafından “tecavüz edilip, boğularak öldürüldüğü” açıklanan ve toplumda infiale neden olan 7 yaşındaki Mustafa Diker cinayetiyle ilgili ön tahkikat (PI) duruşması başlıyor. Cinayet davasının Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilip edilmeyeceği konusunda başlayacak olan ön tahkikat duruşmasının ilk oturumu, tanıkların dinlenmesi maksadıyla 14 Ağustos 2012 tarihine ertelendi. 

 

SAVCI TEHİR İSTEDİ

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, huzurunda toplanan dava oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Aliye Özçınar, sanık Özlem Diker’in Avukatı Hasan Özkök ve diğer zanlılar şahsen hazır bulundu.

Dava sürrecinde tek tek yargılanacak olan sanıklar için Savcı Aliye Özçınar taleplerini aktardı. Özçınar, sanık kürsüsüne sırasıyla Erol Diker, İbrahim Diker ve Özlem Diker’i çıkararak, meseleyle ilgili tanıklarının dinlenmesi maksatlı PI ve itham için duruşmanın 14 Ağustos Salı gününe tehir edilmesini talep etti.

Yapılan talebe itiraz olmaması nedeniyle Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, davayla ilgili tanıkların dinlenmesi ve ön tahkikatın yapılması için duruşmayı 14 Ağustos 2012 tarihinde erteledi.

 

ESKİ HALLERİNDEN ESER YOK

 

Sanıklar  dün yine yoğun güvenlik önlemleri altında mahkemeye getirildi. Erol ve İbrahim Diker’in saçlarının sıfıra vurulduğu gözlemlendi.

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler