1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mürettebatı taşıyan gemi su aldı.
Mürettebatı taşıyan gemi su aldı.

Mürettebatı taşıyan gemi su aldı.

12 kişilik mürettebatın bulunduğu Barbaros Hayrettin Paşa Gemisi’nin ikmal gemisi KOFSO, Dipkarpaz açıklarında arızalandı. Bir süre sürüklenen ve su alan gemi, dün saat 10.30 sıralarında SOS vererek, yardım istedi. Gemi mürettebatının müdahalesiyle su alı

A+A-

Barbaros’un ikmal gemisi Dipkarpaz açıklarında arızalandı

Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemisi’nin ikmal gemisi KOFSO, Dipkarpaz açıklarında arızalandı.

Motoru arızalandığı için bir süre sürüklenen ve su alan gemi, dün saat 10.30 sıralarında SOS vererek, yardım istedi. Gemi mürettebatının müdahalesiyle su alımı durdurulan gemiye yardım için Kıbrıs Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma ile Sahil Güvenlik’in hareket geçtiği belirtildi.

12 mürettebat bulunan geminin şu an tehlikede olmadığı ve mürettebatın da durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Taçoy: “Can güvenliği tehlikesi yok”

TAK muhabirinin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, sözkonusu geminin saat 10.30-11.00 sıralarında, su aldığı için SOS verdiğini söyledi.

Kıbrıs Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma ile Sahil Güvenlik’in hareket geçtiğini ve Kalecik açıklarındaki Söndüren-10 römorkörünün bölgeye yönlendirildiğini belirten Taçoy, Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemisi’nin cankurtaranının da bölgede olduğunu kaydetti.

Hasan Taçoy, “Bir süre irtibat kesildi.Panik yaşandı. Ancak daha sonra yeniden irtibat kuruldu. Kaptan ve ekibi, geminin su alımını durdurmuş. Tehlike atlatıldı ancak motorun arızası devam ediyor” dedi.

KKTC Kıyı Emniyet ve Gemi Kurtarma’nın yanı sıra Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ile GKK’nın olayı takip ettiğini kaydeden Taçoy, herhangi bir can güvenliği tehlikesi bulunmadığını ve her şeyin kontrol altında olduğunu söyledi. (tak)

Bu haber toplam 1657 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler