1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MURATLARINA ERDİLER
MURATLARINA ERDİLER

MURATLARINA ERDİLER

Yenicami ve Çetinkaya Spor Kulüplerine tesis yapmaları amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından arazi tahsisi yapıldı Yenicami ve Çetinkaya’ya tesis yapmaları amacıyla arazi tahsis edildi. Maliye Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıkl

A+A-

 

 

 

Yenicami ve Çetinkaya Spor Kulüplerine tesis yapmaları amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından arazi tahsisi yapıldı

 

 

 

Yenicami ve Çetinkaya’ya tesis yapmaları amacıyla arazi tahsis edildi.

Maliye Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne ait hazine malı araziler söz konusu iki kulübe verildi.

Bakanlık açıklamasına göre, Başbakan İrsen Küçük tarafından da tahsis edileceğinin sözü verilen araziler, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda düzenlenen törenle Bakanı Ersin Tatar tarafından Yenicami ve Çetinkaya kulübü yöneticilerine tahsis edildi.

Devlet Emlak Malzeme Dairesi’ne ait hazine malı araziler, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildikten sonra, Spor Bakanlığı, da gençliğe ve sporun geleceğine yönelik yatırım yapmaları için

ilgili kulüplerin kullanımına devretti.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nda gerçekleşen törene Maliye Bakanlığı Müdürü Olgun Amcaoğlu, Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş, Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Müdürü Sadık Ulupınar, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Yenicami ve Çetinkaya kulüp başkanları ile idarecileri katıldı.

 

TATAR: “KULÜPLER GELİR KAYNAĞI YARATMALI”

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar törende yaptığı konuşmada, “Sayın Başbakan başta olmak üzere, Şehircilik Dairesi ve Devlet Emlak Malzeme Dairesi bu konu hakkında çok duyarlı olmuşlardır ve ciddi çalışmalar yapılmıştır. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Göreve geldikten sonra kulüplere arazi tahsisi verileceği yönünde sözü olduğunu ancak daha sonra o bölgeden yol geçmesi planlanınca projenin tamamlanmasını beklediklerini anlatan Tatar “Öyle de olunca araz tahsisi bugüne kısmet oldu. Metehan bölgesinden yeni yol geçecek olması oranın değerini de artırmıştır. Kulüplerimiz yapacakları yatırım ile hem gelir kaynağı yaratabilir, hem de ülke gençliğine ve kulüplerine güzel imkanlar sunabilir. Sporumuz için hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

YENİCAMİ VE ÇETİNKAYA’DAN TEŞEKKÜR

 

Bakan Tatar’ın ardından söz alan Yenicami ve Çetinkaya kulüp başkanları Başbakan ve Maliye Bakanı’na teşekkür etti.

Yenicami Kulüp Başkanı Kaan Kaner konuşmasında, “Amacımız kalıcı ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşmaktır. Bölgeden yol geçtikten sonra da bizlere araziyi vermeniz ve bizlere olan inancınızdan dolayı teşekkür ederiz. Devlet olarak sizlere bizlere bu tahsisi sağladınız artık Yenicami olarak sıra bizdedir. Yatırım için elimizden geleni yaparak bir an önce yeni tesislerimize kavuşacağız” dedi.

Çetinkaya Kulüp Başkanı Ömer Arhun ise “Gösterilen hassasiyetten dolayı şahsım, yönetim kurulum ve Çetinkaya camiası adına Sayın Başbakan ve sizlere teşekkür ediyorum. Yenicami’ye ve bizlere tahsis edilen araziden yolun geçecek olması ile konum daha değer kazanmıştır. Kurumsallaşmamız adına bizlere önemli bir imkan verilmiştir ve bizler kulüp olarak bu alanda ciddi çalışmalar yaparak kulübümüze laik tesis yaratacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1031 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler