1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MUNİSE BURÇAKLI'NDAN 'LADEN'
MUNİSE BURÇAKLINDAN LADEN

MUNİSE BURÇAKLI'NDAN 'LADEN'

Lefkoşa’nın simgelerinden, yarım asırlık tuhafiye dükkanıyla Arasta’nın vazgeçilmezi Munise Burçaklı, kendi dergisini de yayınladı… “Laden” el işlerini tanıtıyor

A+A-

 

 

Lefkoşa’nın simgelerinden, Arasta’nın vazgeçilmez isimlerinden, yarım asırlık tuhafiye dükkanıyla Türk-Rum herkes tarafından ilk ismiyle tanınan Munise Burçaklı, 70 yaşında girişimciliğine bir yenisini ekledi ve kendi dergisini yayınladı.

Daha 16 yaşında iş hayatına atılan, 30 lira sermaye ile ticete başlayan, çorap/düğme/dantel satışıyla başladığı işyerini zamanla büyüten, modern malzemelere ve vitrinlere rağmen “yoktan varederek” hep tercih edilir konumda olan Munise Burçaklı, çıkardığı dergiyle el işlerini/motifleri tanıtmaya başladı.

Yayın yönetmenliğini kendisinin yaptığı derginin ilk sayısında “koza işi” tanıtılıyor. Koza yetiştiriciliği ve kesimi hakkında fotoğraflarla bilgi verilen dergide, panodan tepsiye, saattan göğüs iğnesine kadar kozayla yapılabilecek ürünler hakkında detaylı bilgi veriliyor.

Tüm anlatımların Türkçe yanında İngilizce olarak da yer aldığı derginin ikinci sayısı da önümüzdeki günlerde farklı bir konuyla yayınlanmaya hazırlanıyor.

Munise Burçaklı’nın dergi ekibi ise Gürcan Yücel (yazı işleri-grafik tasarım), Orhan Alibaba (fotoğraf), Sonay Alibaba ve Georgia Yavuz (motifler)…

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 963 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler