1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MÜLKİYETTE SONUÇ YOK'
MÜLKİYETTE SONUÇ YOK

'MÜLKİYETTE SONUÇ YOK'

Hristofyas Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile bugün gerçekleştirdikleri görüşmede, mülkiyet konusunun müzakeresine devam edildiğini, ancak sonuç olmadığını söyledi.

A+A-

Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, “BM Genel Sekreteri’nin risk alıp uluslararası konferans çağırması ve (konferansın) başarısız olmasının biraz garip olacağını” söyledi.

Rum radyosu; Hristofyas’ın, Eroğlu ile bugün mülkiyet gündemiyle gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Rum Başkanlık Köşkü’ne dönüşünde “Genel Sekreter’in risk alıp uluslararası konferans çağırması ve başarısız olması biraz garip olur” dediğini duyurdu.

Hristofyas, “Rum tarafının; gerekli ilerleme kaydedilmeden ve Kıbrıs sorununun iç yönleri çözülmeden uluslararası konferans çağrılmasını kabul etmesinin söz konusu olmadığı” şeklindeki bilinen görüşünü tekrarlayarak, Rum tarafının net tutumunun bu olduğunu söyledi.

Kıbrıs sorununda hazırlaması gereken rapor arifesinde, Genel Sekreter’in Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’ın gütmesi muhtemel tavırla ilgili bir soruya muhatap olan Hristofyas, varsayımlarda bulunmak istemediğini söyledi, ancak sürprizler olmayacağına inandığını kaydetti.

Hristofyas, Politis gazetesinin bugünkü sayısında yer alan, Alexander Downer’ın mülkiyetle ilgili öneri sunabileceği haberinin hatırlatılması üzerine, bu konuda Rum tarafına hiçbir imada bulunulmadığını, herhangi bir bilgi de verilmediğini ifade etti.

Hristofyas Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile bugün gerçekleştirdikleri görüşmede, mülkiyet konusunun müzakeresine devam edildiğini, ancak sonuç olmadığını söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 835 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler