1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Müjde, maaşlar artıyor…
Müjde, maaşlar artıyor…

Müjde, maaşlar artıyor…

Kamu çalışanları bütün yıl boyunca oyalandı, “maaşlara zam yapılacak” dendi, önce “eşit olarak 250 tl her maaşa eklenecek” dendi, Maliye Bakanlığı ile sendikalar arasında sanki böyle bir uzlaşı varmış gibiydi, sonra Maliye Bakanı &

A+A-

 

 

 

Kamu çalışanları bütün yıl boyunca oyalandı, “maaşlara zam yapılacak” dendi, önce “eşit olarak 250 tl her maaşa eklenecek” dendi, Maliye Bakanlığı ile sendikalar arasında sanki böyle bir uzlaşı varmış gibiydi, sonra Maliye Bakanı “250 tl olmaz, herhalde 100 tl” olur dedi, sonra “artış yapamayız” dedi, şimdi de “artış gelecek seneye Haziran ayında 100 tl yapılacak o da taksit taksit” dedi…

Gelecek seneye artış olur mu, 100 tl mi olur, yoksa 10 tl mi olur, 10 tl olursa bunu da taksit taksit, her ay 1 tl olmak üzere 10 ayda mı verir bilemem ama şunu da çok merak ediyorum; Sendikalar hâlâ bu Maliye Bakanı’nı, bu hükümeti kaale alıp maaş pazarlığı yapmaya devam eder mi acaba!

 

***

 

 

 

 

 

‘Asrın projesi’

Yol boylarında, refüjler içinde hükümetin reklamları var… “Hedef güçlü KKTC, Büyük UBP, Asrın Su Projesi” şeklinde billboardlar var. Su projesi de her işte olduğu gibi Türkiye’de planlanan, hazırlanan ve yapımına başlanan bir proje… UBP bundan pay çıkarıyor. Bunun reklamını yaparken de reklam panosunun hemen dibinde patlayan lağım borusundaki pis sular reklamla alay edercesine boşalıyor sokaklara… Konuyla ilgili fotoğraf dün günboyu facebook’ta dolaştı.

 

 

***

 

“Yağmur geliyor, kaçın!”

‘Asrın Su Projesi’ reklamı yapılırken biz hâlâ yağan yağmur sularını idare edebilecek durumda değiliz. 2012 yılında, ‘uçan ekonomi’ zamanında yağacak yağmura karşı kriz masası kurulabiliyor çünkü alt yapı olmadığı için yağmur suları her zamanki gibi, yıllar boyu olduğu gibi yine sel olup akabilir, evleri, işyerlerini basabilir. Onun için de okulları bile kapatmak düşüncesindeyiz. Bu yazı yazılırken Eğitim Bakanlığı henüz okulları kapatma konusunda karar verememişti, belki de bugün kapalıdır.

İşte ülkenin durumu; “yağmur yağacak, saklanın!

 

***

 

Hayırlı olsun!

Bu akşam Ulusal Birlik Partisi’nin 37. Kuruluş Yıldönümü için resepsiyon düzenlenecek. Memlekete hayırlı, uğurlu olsun. Kuruluşundan bugüne neler çekti bu insanlar neler bu partiden… Bu satırlar, bu sayfalar neler çekildiğini yazmaya yetmez… Şöyle bir hafızaları yoklarsak neler olduğunu hatırlarız. Çok geçmişe gitmeye de gerek yok, son günleri düşünün yeter… Bugünü, bu anları yaşayın o da yeter.

Tabii ki UBP’li olan, bu partiye oy veren insanlara haksızlık yapmak istemem ama bir kez daha ünlem işaretli olarak, UBP’nin kuruluşu vatana, millete hayırlı olsun! demek isterim.

 

  

 

 

Bu haber toplam 1339 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler