1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MUHTEŞEM KONSER
MUHTEŞEM KONSER

MUHTEŞEM KONSER

Girne Amfitiyatro’da sahne alan Zülfü Livaneli,birbirinden güzel eserlerini Girne halkı için seslendirdi. 2.Girne Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, Girne Belediyesi’nin davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine gelen Türkiye’

A+A-

 

 

Girne Amfitiyatro’da sahne alan Zülfü Livaneli,birbirinden güzel eserlerini Girne halkı için seslendirdi.

2.Girne Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, Girne Belediyesi’nin davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine gelen Türkiye’nin ünlü sanatçısı Zülfü Livaneli, hayranlarına unutulmaz bir konser verdi.

 

Konser öncesinde kısa bir konuşma yapan Zülfü Livaneli, Girne’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, daha önceki konserlerinde, hayranlarının kendisine koro olarak eşlik ettiklerini,bu gece’de aynı heyecanla onların karşısına çıkmak için sabırsızlandığını kaydetti.

 Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı gecede,Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın yaptığı açılış konumasında, sanat ve kültür adına çok güzel işlere imza attıklarını ve girne halkının’da tüm bunlara laik olduğunu, fakat,birilerinin bu başarılarını, hazmedemediklerini belirtti.

Aygın, geçtiğimiz gece Girne Barış Parkın’da festival kapsamında verdikleri konserde,çevre dairesi ve polisin, konseri basarak müziği kapattırdıklarını,böylesi bir bakış açısıyla,toplumun daha ileriye gitmesine engel olmak isteyenlere burda bulunan kalabalığın,onlara en güzel şekilde cevap verdiklerini  kaydetti.

 Livaneli, ilk olarak "Merhaba" adlı eseriyle hayranlarının karşısına çıktı. Sanatçı, hayranlarının eşliğinde aralarında ''Güneş Topla Benim İçin'', ''Yiğidim Aslanım'', ''Kan Çiçekleri'' gibi çok sayıda tanınmış şarkılarını seslendirdi. 

Bugüne kadar eserleri John Baez, Maria Farandouri gibi sanatçılar tarafından yorumlanan Livaneli hayranlarının beğeniyle izlediği konser yaklaşık 2 saat sürdü.

Şarkı aralarında seyircilerle diyalog kuran Livaneli, performansıyla dinleyenlerine unutamayacakları bir gece yaşatırken, dakikalarca ayakta alkışlandı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler