1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Muhteşem ikili
Muhteşem ikili

Muhteşem ikili

İstediği oyunu sahaya yansıtamayan ve belki de hiç beklemediği bir puan kaybı ile karşılaşabileceği bir maçta Musa ve Kasım’ın üst seviyedeki uyumu ile istediği üç puanı aldı Lefke. Kaleci Mehmet’in özellikle ilk yarıdaki kurtarışları buna zem

A+A-

 

 

İstediği oyunu sahaya yansıtamayan ve belki de hiç beklemediği bir puan kaybı ile karşılaşabileceği bir maçta Musa ve Kasım’ın üst seviyedeki uyumu ile istediği üç puanı aldı Lefke. Kaleci Mehmet’in özellikle ilk yarıdaki kurtarışları buna zemin hazırlayan en önemli faktördü.

Lefke takımında en büyük sıkıntı orta alanda görüldü. Orta saha ne savunmaya ne de hücuma katkı sağlayacak hamleleri yapamadı. Forvetlerle bağlantıyı sağlayacak köprüyü kuramadı. Savunma ile forvet hatları arasındaki mesafe uzadı. İlerde oynayan Musa ve Aziz  istedikleri topları alamayınca oyundan düştü.

Oyunu geniş bir alanda oynadı. Rakibin gelişini durduracak baskıyı kuramadı. Bunlara bir de pas hataları ve yanlış tercihler eklenince sıkıntı iyice büyüdü.

Bora gayretli. Ancak henüz uyum sağlayamadı. Ön liberoda Backhaus on metre karelik bir alanda oynuyor. Müdahalelerde ağır ve yetersiz. Aldığı topları genelde yan veya geriye oynayıp takımı yavaşlatıyor. Pas yüzdesi düşük.  Yabancı bir futbolcudan beklenen katkıyı sağlamaktan oldukça uzak.

Lefke takımının oyununu Kasım öncesi ve Kasım’dan sonrası diye iki bölüme ayırabiliriz aslında. Kasım’ın oyuna girmesi maçın dönüm noktası oldu. Oyun hareketlendi.  Oyuna girdikten sonra Aziz orta sahaya çekildi. Musa ve Kasım ikilisi işte o andan itibaren oyunu keyifli hale getirdi. Çok daha önceden denenmesi gereken dış şutla bulduğu gol ile Gönyeli’nin inadını kırdı. O golden sonra Bora, Aziz ve Arif de Musa ve Kasım’a ayak uydurdu ve ceza alanı civarında rakibi bunalttı. Ayağa paslar ve son vuruşların kalitesi de sonucu getirdi.

Musa üç asist ve bir gol ile, Kasım üç gol ile ve kaleci Mehmet ise rakibin net pozisyonlarındaki başarısı ile günün başarılı futbolcuları oldu.

Ancak iki haftadır oyunun sadece belli bölümlerinde - ki bu bölümler maçın son bölümleri- iyi işler yapan takımın bundan sonraki haftalarda orta alana ve yapılan pas hatalarına çözüm bulup iyi oyununu maçın geneline yayması çok önemli. Her zaman oyunun son bölümlerine bu şekilde gelecek kadar şanslı olmayabilirler.

Gönyeli takımı istekli başladığı ve kontrolünde olan oyunu ikinci yarı rakibine verdi. Oyunun başlarında orta sahada Lefke’ye oranla daha iyi işler yaptı. Orta alanı rahat ve hızlı geçti çünkü hiçbir dirençle karşılaşmadı. Alan daraltmayan rakibi karşısında topla oynamak çok da zor değildi. Daha net pozisyonlar bulan taraftı. Böyle maçlarda rakibi yakalamışken pozisyonları değerlendirebilmek çok önemlidir. En büyük şansızlıkları ise kaleci Mehmet’in performansı oldu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1218 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler