1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MUHALEFETTE SON DURUM
MUHALEFETTE SON DURUM

MUHALEFETTE SON DURUM

CTP, TDP, DP ‘Erken seçim’ için birlikte hareket yolu arıyor… CTP, TDP ve DP ‘Erken seçim’e gidilmesi için yol haritası belirlemek amacıyla görüşmelerini sürdürüyor. Önceki gün Genel Sekreterler düzeyinde ilk toplantısı

A+A-

 

CTP, TDP, DP ‘Erken seçim’ için birlikte hareket yolu arıyor…
CTP, TDP ve DP ‘Erken seçim’e gidilmesi için yol haritası belirlemek amacıyla görüşmelerini sürdürüyor. Önceki gün Genel Sekreterler düzeyinde ilk toplantısını yapan partiler, Perşembe gün yeniden bir araya gelecek…


CTP GENEL SEKRETERİ AKANSOY

CTP’nin üç partinin birlikte hareketini önyargısız desteklediğine işaret eden Genel Sekreter Asım Akansoy, hareketi “mücadele” olarak değerlendirirken, işbirliği zeminin “Meclis’ten çekilmeye indirgenmemesi” gerektiğini söyledi. Akansoy, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın CTP’ye karşı açıklamalarına üzüldüğünü, kendilerinin, halkı hak etmediği yönetimden kurtarmaya odaklandıklarını belirtti.

TDP GENEL SEKRETERİ ÖZYİĞİT

Erken seçimi zorlayacak kıstaslar ve yol haritası üzerinde görüşüldüğünü, eylemler için görüş alış verişinde bulunulduğunu belirten TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, TDP’nin, sivil itaatsizlikten süresiz genel greve, Meclis’ten çekilmeye kadar birçok eylem biçimi üzerinde durduğunu açıkladı.


DP GENEL SEKRETERİ ŞONYA

DP’nin “sonuç alıcı bir harekete girilmesi ve zaman süreci olması gerektiği” düşüncesinde olduğunu aktaran DP Genel Sekreter Bengü Şonya, sözler ve beyanat dışında bir hareket planı öngörülerini paylaştı.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 721 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler