1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MUHALEFETE SANSÜR UYGULANIYOR'
MUHALEFETE SANSÜR UYGULANIYOR

'MUHALEFETE SANSÜR UYGULANIYOR'

Kalyoncu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun petrol dolum tesisine karşı çıkışını ise “intikam” olarak değerlendirdi.

A+A-

 

 

TDP Milletvekili Mustafa Emiroğluları “Mağusa Bölgesindeki Çevre Sorunları” konusunda yaptığı gündem dışı konuşmasında, son günlerde gündemde olan yeni makam araçları konusuna değinerek, bakanların ille de Mercedes marka araç kullanması gerekmediğini söyledi ve “Bu dönem Mercedes sürme zamanı değil. Renoları, müsteşarların araçlarını sürsünler” dedi.

Emiroğluları, bu konuya tepki gösteren UBP milletvekillerine teşekkür etti.

Lefkoşa’daki kanalizasyon sularının Gazimağusa’daki Glapsides bölgesine ulaştığını ancak bu konuda bir şey yapılmadığını ileri süren Emiroğluları, hükümeti önlem almaya çağırdı.

“Ülkede Çevre Bakanı yok… Ben göremiyorum”diyen Emiroğluları, çevre sorunlarına karşı duyarsızlık olduğunu savundu.

Gazimağusa Hastanesi’nin tamamlanmasına karşın, çevre yolunun hala bitirilmediğini kaydeden Emiroğluları, aynı bölgedeki Sanayi bölgesinin ise Lefkoşa’daki arasta çarşısına dönüştüğünü savunurken, bölgedeki kanalizasyon sistemi çalışmaları nedeni ile yollarının harap olduğunu anlattı.

KALYONCU

CTP-BG Milletvekili Ömer Kalyoncu, “KKTC-TC arasında imzalanan ekonomik protokol” konusunda yaptığı konuşmada, 2010-2012 protokolün geçen hafta milletvekillerine yeniden dağıtıldığını belirterek bunun nedenini araştırırken, bu protokolün “Çok az maddesinin uygulandığını, hatırlatma amacıyla yeniden dağıtıldığını” öğrendiklerini anlattı.

“Bu protokolün doğru dürüst hazırlanmadığı ve memlekete pek hayrının dokunmadığına” işaret eden Kalyoncu, hükümetin icraatlarını eleştirdi.

Kalyoncu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun petrol dolum tesisine karşı çıkışını ise “intikam” olarak değerlendirdi.

Kalyoncu, “Hiçbir TAK haberinin yönetimin elinden geçmeden çıkmadığı, muhalefetin iddialarıyla ilgili tüm haberlere sansür uygulandığını” da söyledi.

TATAR

Eleştirileri yanıtlayan Maliye Bakanı Ersin Tatar ise ekonomik işbirliği protokolünde, çeşitli kurumları kapsayan bir takım düzenlemelerin öngörüldüğünü ifade ederek “Bir vizyon vardır ve o uygulanıyor” dedi.

Meclis çalışmalarının da pek verimli geçmediğini ancak epey çalışma yapıldığı ve zor işler de başarıldığını, zor yasaların geçirildiğini anlatan Tatar, vizyonlarının ortada olduğunu, hükümet politikalarının değişmediğini; kamu etkinliğinin artırılarak özel sektörün önünün açılması için çalışıldığını vurguladı.

Vergi dairesi çalışanlarına atfen, “Onların görevi hem ekonomiyi kayıt altına alma hem de kazandan doğru vergi almaktır. Resen vergi, ısrarla vergi beyan etmeyene gönderilir” ifadelerini kullanan Tatar, “Rüşvet konularının kamuoyunda konuşulması konusunda”, belge varsa, Maliye teftiş kurulu ve diğer kurumların sorunluların denetlenerek cezalandırmaları gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından çalışmalarını tamamlayan Genel Kurul bir sonraki birleşimini pazartesi yapacak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 746 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler