1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MUHALEFET RÜYA GÖRÜYOR'
MUHALEFET RÜYA GÖRÜYOR

'MUHALEFET RÜYA GÖRÜYOR'

UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük himayelerinde, dün akşam, Güzelyurt Muhteşem Düğün Salonu’nda yemekli toplantı düzenlendi.

A+A-

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, muhalefet partilerinin hükümete yönelik olarak başlattığı girişimlere yanıt vererek “Bu partiler ne yapmaya çalışıyor? Ülkede bir seçimden sonra iktidara gelebileceklerinin rüyasını görüyorlar. Sorarlar insana hangi destekle hangi üyeyle, kimin desteği ile siz iktidar olacaksınız. İşte UBP gerçeği burada yatmaktadır” dedi.

UBP Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük himayelerinde, dün akşam, Güzelyurt Muhteşem Düğün Salonu’nda yemekli toplantı düzenlendi.

UBP Girne Milletvekili Necdet Numan yemekte yaptığı konuşmada, UBP Kurultayı’nda Genel Başkanlığa yeniden İrsen Küçük’ün getirileceğine inanç belirtti.

“Şimdi artık icraat zamanıdır” diyen Numan, Kurultay’a kadar çalışmalarına yoğun şekilde devam edeceklerini söyledi.

AHMET ÇALUDA

UBP Güzelyurt İlçe Başkanı, Milletvekili Ahmet Çaluda da, KKTC’nin, Türkiye ile birlikte istikrarlı bir şekilde uyum içerisinde doğru iyi ve güzele gitmesini sağlamanın önemini vurguladı.

UBP’de kırılma, küsme ve incinmenin olmadığını kaydeden Çaluda, 9 Eylül’de bütün her şeyin kongre salonunda kaldığını ve bugünden itibaren UBP’nin birlik ve bütünlüğünün önemli olduğunu vurguladı.

BAŞBAKAN KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük de, UBP’nin gerçekleştirdiği toplantılara katılan kalabalık kitlenin partinin büyüklüğünü gösterdiğini söyledi.

Başbakan, diğer partilerin, UBP’nin sadece Güzelyurt ile Lefke bölgesinde görev aldığı kitle kadar bile kitleye sahip olamadığını kaydederek, birçok partinin bu kitleye hasret olduğunu ifade etti.

Küçük, şöyle dedi: “Bu partiler ne yapmaya çalışıyor. Ülkede bir seçimden sonra iktidara gelebileceklerinin rüyasını görüyorlar. Sorarlar insana hangi destekle hangi üyeyle, kimin desteği ile siz iktidar olacaksınız. İşte UBP gerçeği burada yatmaktadır. UBP bu ülkede 1975 yılından beri vardır. Olmaya devam edecektir. Her seçimde birinci parti çıkma özelliğini hiçbir zaman bırakmayacak. Hedefimiz olan 2014 seçimlerinde tek başına iktidar olabilmek için el birliği ile sizlere çalışıyoruz.”

GÜZELYURT VERİLMEYECEK

“Çalışmalarımızı partiyi bütünleştirmek, halkı bir araya getirmek, küskünleri barıştırmak, büyük UBP’yi kurmak için ant içtik” diyen Küçük, bu ilkeleri gerçekleştirmek için de el birliği ile mücadelenin süreceğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“1974 Mutlu Barış Harekatı’na kavuşabilmişsek, işte sizlerin, bu mukavemetçi halkın , Mücahit Kıbrıs Türk halkının eseridir, Anavatan da 1974’de gerekli desteği bizlere sağlamış, Mehmetçikle mücahidin, şanlı Mehmetçikle, şanlı mücahidimizin 1974’deki buluşmasından sonra bugünkü sınırlarımız çizilmiş, bugünkü hudutlarımız çizilmiş… Güzelyurt’un hiçbir zaman verilmeyeceğinin bir kez daha duyurusunu yapmak isterim.”

UBP’nin, Türkiye ile birlikte her türlü yatırımı ülkenin her yerine olduğu gibi, Güzelyurt ile Lefke’ye de sunacağını kaydeden Küçük, “Bu çalışmalarda her zaman Anavatan Türkiye’nin desteğini yanımızda bulacağız” şeklinde konuştu. Başbakan Küçük, Kıbrıs Türkü’nün Türkiye ile ilişkilerinin çıkar ilişkisi olmadığını belirterek, ilişkilerin, kardeşlik, güç, saygı ve sevgi olduğunu ifade etti.

Küçük, 2014 yılında Türkiye’den Güzelyurt’a kadar getirilecek su ile bölge halkının tarımsal, turizm gibi uğraşlarında daha güçlü ve emin adımlarla ülke ekonomisine katkı yapmalarının başlangıcını UBP’nin sağlayacağını söyledi.

HÜKÜMETİ BIRAKIP GİDENLER

Küçük, “Dün, hükümeti bırakıp gidenler, 1994’te DP, CTP koalisyonu kuranlar, ama bu koalisyonu 2 buçuk yıldan fazla sürdüremeyenler, yine 2004’te CTP-DP koalisyonunu kuranlar ama yine aldıkları görevi 2010 yılına kadar taşıyamayanlar, bu partiler şimdi çıkmış bizim iç meselelerimiz, kurultay çalışmalarımız nedeni ile sanki biz birbirimize düşmüşüz. İşle UBP’nin büyüklüğü kardeşlerim. Biz içimizde her türlü yarışı yaparız ama dışa karşı bir yumruğuz, tek yumruğuz, birliğiz” diye konuştu

Siyasi partilerin UBP’nin kurultay çalışmalarını fırsat bilerek erken seçim çağrısı yaptıklarını anımsatan Küçük, hükümeti bırakıp giden siyasi partilerin erken seçim çağrısının inandırıcı olmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 524 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler