1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MUHALEFET 'MÜDAHALE'YE GELMEDİ
MUHALEFET MÜDAHALEYE GELMEDİ

MUHALEFET 'MÜDAHALE'YE GELMEDİ

TUNANAKLAR İNCELENECEK Haspolat’ta Külliye yapımı için Vakıflar İdaresi’ne ait arazinin verilmesiyle ilgili oluşturulan Meclis Araştırma Komitesi’nin raporuna, Komite Başkanı UBP Milletvekili Zorlu Töre’nin müdahale ettiğinin o

A+A-

 

TUNANAKLAR İNCELENECEK

 

Haspolat’ta Külliye yapımı için Vakıflar İdaresi’ne ait arazinin verilmesiyle ilgili oluşturulan Meclis Araştırma Komitesi’nin raporuna, Komite Başkanı UBP Milletvekili Zorlu Töre’nin müdahale ettiğinin ortaya çıkmasını ardından komite dün toplandı, rapor okunmadı.

 

Komite Başkanı Zorlu Töre’nin hazırlanan rapor taslağını okumak istediği dünkü toplantıda komitenin CTP’li muhalefet milletvekili üyeleri itiraz etti, tutanakları okumak ve görüşlerini sunmak için süre istedi. Toplantı tutanakların incelenmesinin ardından, 19 Eylül Çarşamba gün yeniden toplanacak.

 

YENİDÜZEN’e konuşan Meclis Araştırma Komitesi’nin UBP Milletvekili Başkanı Zorlu Töre, “Bir müdahale yok” derken, “Birçok kısmı değiştirdim, lüzumsuz gördüklerimin çıkarılmasını istedim” şeklinde konuştu. Töre esas olanın ‘Hukuki görüş’ olduğunu belirtirken, bir savcının ‘Düzenleme ister’ görüşüne karşın, Başsavcı’nın ‘Eğitim Bakanlığı’nın yetkisindedir, açılabilir’ görüşü olduğunu da açıkladı.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler