1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MÜDÜR SINAVIYLA İLGİLİ YENİ İDDİALAR
MÜDÜR SINAVIYLA İLGİLİ YENİ İDDİALAR

MÜDÜR SINAVIYLA İLGİLİ YENİ İDDİALAR

Müdür ve müdür muavinliği sınavlarıyla ilgili yeni iddialar ortaya çıktı. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun kardeşi Resim Öğretmeni Kemal Çavuşoğlu, sınavın şaibeli olduğunu söyledi “BENİM KİTAPÇIĞIM NEREDE?”

A+A-

 

Müdür ve müdür muavinliği sınavlarıyla ilgili yeni iddialar ortaya çıktı. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun kardeşi Resim Öğretmeni Kemal Çavuşoğlu, sınavın şaibeli olduğunu söyledi

 

“BENİM KİTAPÇIĞIM NEREDE?”

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun kardeşi Resim Öğretmeni Kemal Çavuşoğlu, söz konusu sınava girip kazanamayanlar arasındaydı. Sınav kitapçığı ve cevap kağıdını görmek için başvuru yapan Çavuşoğlu, soru ve cevapları incelediğinde farklı kitapçık ve cevaplarla karşılaştığını söyledi

 

Kemal Çavuşoğlu, “Belli kişi ve kişilerin düzenlemiş olduğu bir liste var. O listede olanlar müdür ve müdür muavini oldu. Benim de kardeşimin bakan olduğunu, sınavda şaibe olsaydı benim de alınacağımı söylediler. Bunları oynayan çok güzel oynadı bu açık ve nettir. Sınav baştan aşağı şaibelidir. Bizce bu işin takibini yapılmalı ve hep birlikte çözülmelidir. Gazetede çıkmasıyla susmayalım, Pazartesi mücadeleye devam edip, ses getirelim”  dedi.

 

ÇAVUŞOĞLU: “CEVAPLAR TAMAMEN FARKLI”

Çavuşoğlu, sınav sonucu itiraz dilekçesi yaparak sınav soru ve cevaplarını incelediğini, biri isimli diğeri isimsiz iki farklı kitapçıkla karşılaştığını aktardı. Bunun üzerine Kamu Hizmeti Komisyonluğu Başkanlığı’na 8 öğretmenle birlikte dilekçe veren Çavuşoğlu, cevap kağıdının kendisine ait olmadığını iddia etti. 

 

Kendisine ait sınav kitapçığına ismini yazıp cevapları işaretlediğini ancak itiraz sonucu kendisine ve 8 öğretmene gösterilen sınav kitapçığı ve cevaplarının tamamen farklı olduğunu açıkladı.

Şirin Zaimağaoğlu, Sinem Bolkan, Sözer Özkaraahmet, Yılmaz Erdelhan, Cemal Samar, Erhan Ceylanlı, Ali Bolatcan ve David O.Nell Öksüzcan adlı öğretmenlerde cevap kağıtlarının kendilerine ait olmadığı iddiasında olduklarını dile getirdi.

 

 


 

SORUŞTURMA

 

Öte yandan, Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Emikanı hakkında Polis Genel Müdürlüğü Adli Şube Amirliği soruşturma başlattı.

Polis, YENİDÜZEN’de Haber Müdürü Fayka Kişi’nin Cafe Kulis Köşesi’nde Emir Emirkanı ile bir kadın öğretmen arasında geçtiği iddia edilen konuşmayla ilgili olarak yazılan yazıyı dikkate aldı. “Mevkii kötüye kullanma” suçunun olup olmadığını araştıran ve dün YENİDÜZEN’i telefonla arayan Adli Şube Amirliği’nde görevli polisler Fayka Kişi’nin de ifadesini istedi.

 

Ayrıntılar YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1969 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler