1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MÜDÜR DE KONUŞTU
MÜDÜR DE KONUŞTU

MÜDÜR DE KONUŞTU

Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Cansel Hıdıroğlu, Çocuk Yuvası’ndan kaçan iki kız çocuğunun yaşadığı olay hakkında yapılan iddiaları yanıtladı

A+A-

 

 

Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Cansel Hıdıroğlu, gündemde olan Lefkoşa Çocuk Yuvası’ndan kaçan iki kız çocuğunun yaşadığı olayın, kendilerini son derece üzdüğünü belirterek, “Olayın basında meslek etik ilkelerini de hiçe sayan ve dairemizin bir personeli olan sosyal hizmet uzmanı meslektaşımız tarafından açıklanması, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi tüm sosyal hizmet çalışanlarını rahatsız etmiştir” dedi.

Hıdıroğlu, son olaydan ve bu olay üzerinden daire çalışmalarına dönük yapılan “asılsız iddia” ve “yanlış bilgilendirmeden” dolayı daire müdürü olarak kendisi ve tüm çalışma arkadaşlarının çok ciddi rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, Sosyal Hizmetler Dairesi’nin bağlı olduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın konu hakkında soruşturma sürecini başlattığını söyledi.

Konunun örtbas edilmesi diye bir durumun söz konusu olmadığına dikkat çeken Hıdıroğlu, soruşturmanın neticesine göre ihmalkar davrananlar ile sorumluların cezalandırılacağını vurguladı.

Cansel Hıdıroğlu, basında yer alan açıklamalar devam ettiği sürece kurumda kalan çocukların olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, “Kısa bir süre sonra okulların açılacağı düşünülecek olursa bu haberlerin olumsuz etkilerinin çocuklarımıza yansıması büyük bir olasılıktır. Ayrıca çocuklarımızın bu şekilde sürekli basın yoluyla deşifre edilmesi çocuk hakları ile çelişmektedir” dedi.

Hıdıroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı toplantı salonunda bugün düzenlediği basın toplantısında konu hakkında yapılan iddiaları yanıtladı, daireleri ve çalışma sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Toplantıda Sosyal Hizmetler Dairesi şube amirleri de hazır bulundu.

Basında konu ile ilgili açıklamalar yapan ve iddialarda bulunan Barış Başel’in, müdürlüklerine bağlı Gençlik Aile Destek Birimi’nde (GADEM) geçici statüde görev yapan bir sosyal hizmet uzmanı olduğunu söyleyen Hıdıroğlu şöyle devam etti:

“Bu birimde görev yapan Sosyal Hizmetler Uzmanı Başel, 2011 yaz döneminde gündemde olan kızlardan biriyle mesleki çalışma yapmak üzere görevlendirildi, ancak vakayı sonuçlandırmamış ve çocuğun durumu ve kendisinin yaptığı çalışma ile ilgili herhangi bir rapor hazırlamamış, bu sorunun çözümü yönünde bir öneride bulunmamıştır. Bilahare yuvadaki psikolog, bu kızımızla görüşmelerini sürdürmüştür.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler