1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MÜDAHALE OLAYI, BÜYÜK ZARAR VERİR'
MÜDAHALE OLAYI,  BÜYÜK ZARAR VERİR

'MÜDAHALE OLAYI, BÜYÜK ZARAR VERİR'

Kaşif, ülkede istikrar olmadığını, istikrarı kendilerinin sağlayacağını öne sürdü.

A+A-Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı, Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, “UBP delegelerinin, tüm dıştan müdahalelere, baskılara ve aldatıcı vaatlere rağmen partinin, ülkenin bugün içinde bulunduğu sorunlardan kurtulması için onurlu, doğru bir karar vereceğine inandığını” belirtti.
Demokraside de sıkıntılar yaşandığını savunan Kaşif, “çünkü Sayın İrsen Küçük UBP kurultayını bir iç konumuz olmaktan çıkararak Anavatan Türkiye’nin birçok önemli yetkilisini UBP Kurultayı’na müdahale eder konuma getirmiştir” iddiasıyla “Bunlar doğru değildir. Müdahale olayı, üzerine titrediğimiz Anavatan Türkiye ile ilişkilerimize büyük zarar verir” dedi.
Mesajında, “Biz de Anavatan Türkiye’yi seviyoruz, biz de Anavatan Türkiye ile en iyi ilişkileri kurmak kararındayız ama demokrasimizi, delegemizin iradesini, onurunu hiçe sayarak içişlerimize müdahale edilmesini de asla onaylayamayız” ifadelerine yer veren Kaşif, ülkede istikrar olmadığını, istikrarı kendilerinin sağlayacağını öne sürdü.

İSTİKRAR NE ?

Ahmet Kaşif şöyle özetle devam etti:
“İstikrar, başkentimiz Lefkoşa’da Belediye’nin sorunlarını bir türlü çözememek, kenti bir kez daha çöp yığınlarının giderek büyüdüğü bir noktaya getirmek mi? İstikrar Lefkoşa Belediyesi’nin sorunlarını bile Ankara’ya taşımak mı?İstikrar çıkardığınız yasaların, yasa hükmünde kararnameleri sürekli Anayasa Mahkemesi ya da Yüksek İdare Mahkemesi’nden dönmesi mi? İstikrar grevin kalkması için KIB-TEK’le anlaşılırken ortaya konulan tutumdan tuhaf gerekçelerle çark etmek mi? İstikrar kamuda örgütlü sendikalarla bir gün başka diğer gün başka konuşmak mı? İstikrar, sanayiciye, tüccara, esnafa, üreticiye, iş insanına güven verememek mi?”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 453 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler