1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MÜCAHİTLER DERNEĞİ’NDEN HOŞGÖRÜ ÇAĞRISI
MÜCAHİTLER DERNEĞİ’NDEN HOŞGÖRÜ ÇAĞRISI

MÜCAHİTLER DERNEĞİ’NDEN HOŞGÖRÜ ÇAĞRISI

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Kuzey Irak’ta düzenlenen futbol turnuvasında ikinci olan KKTC Milli Takımını kutladı

A+A-Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Kuzey Irak’ta düzenlenen futbol turnuvasında ikinci olan KKTC Milli Takımını kutladı.

Dernek konuyla ilgili olarak yayımladığı mesajda, turnuva sonrası Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na karış düzenlenen faili meçhul kundaklamayı esefle karşıladığını ve kınandığını duyurdu.

Saldırının Kıbrıs Türkünü içten yıkmaya yönelik tezgahtan başka bir şey olmadığı ifade edilen açıklamada, “Sporun her dalında, uluslararası müsabakalarda ilgili takımlarımızın yarışmasını KKTC devletinin tanınması, tanıtılması yönünde atılması gerekli adımlar olarak değerlendiriyoruz” denildi.

Açıklamada, sporun, Rum Yönetimi’nin yaptığı gibi, siyasete araç olarak kullanılmasını benimsemediklerine işaret edilerek, sportif temasların insanlık için işbirliği, kardeşlik ve dünya barışına katkı koyabilen birer araç olması gerektiği kaydedildi.

“Beklentimiz, KTFF’na karşı yapılan saldırının faillerinin tespit edilerek, adalete havale edilmeleridir” ifadesi kullanılan açıklamada, Kıbrıs sorununda, hassas bir dönemden geçilen bu süreçte, hiçbir siyasi ve ideolojik hesaplamanın arenası olarak KKTC devletinin egemenlik alanının kullanılmasına karşı olunduğu kaydedildi.

Yazılı açıklamada, devlette var olan demokratik hakların, kişi ve kurumlara hakaret boyutuna varmadan, saygınlığı zedelemeden, her görüş ve düşüncenin ifadesine olanak sağlayan boyut olduğu anlatılarak, “Bu nedenle herkesi, demokrasimize sahip çıkmaya, hoşgörü ve sağduyu ile hareket etmeye davet ediyoruz” denildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler