1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MÜCADELENİN ADI KONULDU
MÜCADELENİN ADI KONULDU

MÜCADELENİN ADI KONULDU

Teknecik Elektrik Santrali yakınındaki El-Sen eylem yerinde, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sendikalar, diğer sivil toplum örgütlerinin yetkililerinin katıldığı basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında konuşan EL-SEN’in bağlı bulunduğu

A+A-

 

 

 

Teknecik Elektrik Santrali yakınındaki El-Sen eylem yerinde, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sendikalar, diğer sivil toplum örgütlerinin yetkililerinin katıldığı basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında konuşan EL-SEN’in bağlı bulunduğu Türk-Sen’in Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, 20 Ocak’tan bu yana ülkede meydana gelen elektrik kesintileriyle hiç bir ilgileri olmadığını, Teknecik Santrali’nde günlerdir AKSA şirketinin elemanlarının olduğunu, kendilerinin dışarıda bulunduklarını söyledi.

Bıçaklı, EL-SEN ve TEL-SEN eylemlerinin ücretle ilgisi olmadığını, toplumun değerlerine sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi. Bıçaklı, “Toplumsal Varoluş Hareketi” oluşturarak ülkeye sahip çıkma kararı aldıklarını, UBP koltuktan gidene kadar mücadelelerinin süreceğini söyledi.

Türk-Sen Genel Başkanı, bugün saat 15.00’te 30 Ocak eylemi ve diğer eylem ve projelere ilişkin toplantı yapacaklarını belirtti.

Bıçaklı, toplantıya katılan sivil toplum örgütleri ve siyasi partilere işaret ederek, onların desteğiyle toplumun değerlerine sahip çıkacaklarını kaydederek, enerji kesintileri konusunda bir ilgilerinin bulunmadığını, hükümetin, halkı kendilerine karşı kışkırtmak için doğruyu yansıtmadığını ifade etti.

Ülkede tüm kesimler ayakta olmasına karşın hükümetin umurunda olmadığını savunan Bıçaklı, Üreticiler Platformu, Sendikal Platform, CTP, TDP, DP, BKP ve YKP’nin dün yeni bir oluşum kurduğunu, bunun isminin de “Toplumsal Varoluş Hareketi” olduğunu kaydetti.

30 Ocak’ta büyük eylem yapılacağını belirten Bıçaklı, Lefkoşa’da, tüm halkla birlikte ülkeye sahip çıkma eylemini başlatacaklarını kaydetti.

Bıçaklı ülkeyi seven insanların, varoluş mücadelesi vermeye karar verdiğini kaydetti. UBP’nin halka yalanlar söyleyerek iktidara geldiğini öne süren Bıçaklı, ancak ara seçimlerde halkın UBP’nin ülkeyi tek başına yönetme yetkisini elinden aldığını iddia edip partinin transfer yaparak ülkeyi yok edemeyeceğini söyledi.

Hükümeti eleştiren Bıçaklı, halkla birlikte mücadeleyi sürdüreceklerini, halkın kendi ülkesine, kurum kuruluşlarına sahip çıkarak yola düşmesi gerektiğini kaydetti.

KTAMS

Örgütlü bulundukları bazı iş yerlerinde, El-Sen eylemine destek için greve giden KTAMS’ın Başkanı Ahmet Kaptan ise konuşmasında, sendikası ve Sendikal Platform adına El-Sen üyelerine teşekkür ederek, hükümetin satılmış kalemlerine karşı da mücadele verildiğini ileri sürüp bu savaşın hep birlikte kazanılacağının müjdesinin akşam oluşturulan toplumsal muhalefet hareketi olduğunu, mücadelenin bununla yüceleceğini ve 30 Ocak’ta zirveye ulaşarak, koltuklarda oturanlar gidinceye kadar devam edeceğini belirtti.

 

 

Basın toplantısında konuşan EL-SEN’in bağlı bulunduğu Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, ülkedeki elektrik kesintileriyle ilgileri olmadığını, Teknecik Santrali’nde günlerdir AKSA’nın elemanlarının olduğunu, kendilerinin dışarıda bulunduklarını söyledi.

Bıçaklı, eylemlerinin ücretle ilgisi olmadığını, toplumun değerlerine sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi. Bıçaklı, Toplumsal Varoluş Hareketi oluşturarak ülkeye sahip çıkma kararı aldıklarını, “UBP koltuktan gidene kadar” mücadelelerinin süreceğini söyledi.

Örgütlü bulundukları bazı iş yerlerinde, El-Sen grevine destek için greve giden KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ise, “mücadelelerinin 30 Ocak’ta zirveye ulaşacağını” kaydetti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1823 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler