1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MÜCADELE SÜRECEK'
MÜCADELE SÜRECEK

'MÜCADELE SÜRECEK'

Sendikal Platform’un, CTP, TDP, BKP, YKP ve sivil toplum örgütlerinin desteğiyle düzenlediği miting, Lefkoşa’da Şehitler Abidesi ile Meclis civarında yapıldı. Miting dolayısıyla polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Meclis civarındaki bazı yo

A+A-

 

 

Sendikal Platform’un, CTP, TDP, BKP, YKP ve sivil toplum örgütlerinin desteğiyle düzenlediği miting, Lefkoşa’da Şehitler Abidesi ile Meclis civarında yapıldı. Miting dolayısıyla polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

Meclis civarındaki bazı yollar trafiğe kapatılırken, Şehitler Anıtı civarına demir bariyer çekildi. Meclis etrafında zırhlı kıyafetli polisler de görev yaptı.

Eski PEYAK binası civarında toplanan değişik sendikaların, partilerin ve örgütlerin bayrakları altında, marşlarla miting alanına giren eylemciler, sosyal güvenlik ve sosyal sigortalarla ilgili yasa değişikliklerine, özelleştirmelere ve hükümetin birçok icraatına tepki gösterdi.

Sendikal Platform adına KTOEÖS Yönetim Kurulu üyesi Selma Eylem’in konuşma yaptığı mitingde, marşlar çalınıp, sloganlar atıldı ve “mücadele kararlılığı” vurgulayan kısa konuşmalar yapıldı.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel mitingin sonunda eylemcilere hitap ederek, sendika ve örgüt başkanlarının mecliste kalacağını ve gelişmeleri takip edeceğini açıkladı. Eylemciler saat 12.00 civarında dağıldı.

Miting ve grevi düzenleyen Sendikal Platform’u oluşturan kuruluşlar şöyle:

KTOEÖS, KTÖS, KTAMS, DEV-İŞ, EMEK-İŞ, DEV-GEN-İŞ, PETROL-İŞ, M/SA TÜRK GENEL İŞ, TÜRK-SEN, EL-SEN, TEL-SEN, GIDA-SEN, BANK-SEN, LİMAN-SEN, SAĞLIK-SEN, BES, KOOP-SEN, GÜÇ-SEN, TIP-İŞ, ÇAĞ-SEN, DAÜ-BİR-SEN, HAVA-SEN, BASIN-SEN) , KTMMO, BARAKA KÜLTÜR MERKEZİ, CTP, TDP, BKP, YKP, KAMU-SEN, HÜR-İŞ, DAÜ-PER-SEN, KAMU-İŞ, BAY-SEN, MEMUR-SEN, BÜRO-İŞ, DİN-GÖR-SEN, BASS, KIBRIS TÜRK ESNAF VE ZANAATKARLAR ODASI, HAYVAN ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ, GÜZELYURT VE LEFKE NARENCİYE ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ, BİRLEŞİK TAKSİCİLER BİRLİĞİ, SU DAĞITICILARI BİRLİĞİ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2642 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler