1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MÜCADELE 'DURMAKSIZIN' DEVAM EDİYOR
MÜCADELE DURMAKSIZIN DEVAM EDİYOR

MÜCADELE 'DURMAKSIZIN' DEVAM EDİYOR

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi 2 önemli etkinlik daha gerçekleştiriyor…

A+A-

 

 

 

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi 2 önemli etkinlik daha gerçekleştiriyor…

 

Konu ile ilgili açıklamanın tam metni şöyle;

 

MÜCADELE ‘‘DURMAKSIZIN’’ DEVAM EDİYOR

 

Yedikonuk sahiline yapılmak istenilen Petrol Dolum Tesisi’ne karşı bir süredir tepkisini ortaya koyan inisiyatifimiz, geldiğimiz aşamada mücadelesini yoğun bir şekilde sürdürmekte ve sonuç alıncaya kadar eylem ve etkinliklerini devam ettirmektedir.

 

Bu doğrultuda inisiyatifimiz hafta içerisinde iki önemli giriş daha gerçekleştirecektir. Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanımız Dr. Derviş Eroğlu bir süre önce Yedikonuk bölgesinde yapılacak Petrol Dolum Tesisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuş ve hükümetin konuyu yeniden değerlendirilmesi gerektiğini açıklamıştır. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki desteğini yinelemek ve devletin başı olarak tüm toplumun karşı çıktığı böyle bir girişimi engellemek üzere fikir alış verişinde bulunmak için 3 Nisan Salı günü saat 12:00’de sayın Eroğlu ile önemli bir ziyaret gerçekleştirilecektir.

 

Bunun yanında, geleceğimizi yok edecek olan petrol dolum tesisi projesinin iptal edilmesi yönündeki mücadelemizde medya ve basının desteği de son derce önemlidir. Bu amaçla, 4 Nisan 2012 Çarşamba akşamı saat 19:30 da ise Tabipler Birliği binasında gazetelerimizin köşe yazarlarına yönelik bir kokteyl düzenlenecektir. Kokteylde inisiyatifimiz tarafından yapılmak istenilen Petrol Dolum Tesisi’nin ‘‘Fayda ve Maliyet Analizi’’ ülkemizin önemli kalemlerine aktarılacaktır.

 

Bu iki önemli etkinliğimizi kamuoyu ile paylaşırken, petrol dolum tesisi girişimin iptali sağlanıncaya kadar gereken her türlü mücadeleyi ortaya koyacağımızı bir kez daha hatırlatırız.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler