1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MTG'den 'tarihi' galibiyet
MTGden tarihi galibiyet

MTG'den 'tarihi' galibiyet

Mağusa Türk Gücü’nün 67. kuruluş yıldönümünde 20 yıllık aradan sonra “tarihi” Canbulat Stadı’nda oynamış olduğu K.Kaymaklı maçını kazanması, bir yerde lige de tekrar geri dönüşü oldu. Yirmi yıllık ayrılıktan sonra tekrar hisarların

A+A-

 

 Mağusa Türk Gücü’nün 67. kuruluş yıldönümünde 20 yıllık aradan sonra “tarihi” Canbulat Stadı’nda oynamış olduğu K.Kaymaklı maçını kazanması, bir yerde lige de tekrar geri dönüşü oldu. Yirmi yıllık ayrılıktan sonra tekrar hisarların altında Canbulat Stadı’nın yeni yapılan sentetik zemininde ve güzel bir havada oynanan maç öncesi ve devre arasında sahaya getirilen Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çocuklarla, İrfan Nadir 18 yaş üstü iyileştirme merkezindeki zihinsel özürlü insanlarımızın yapmış olduğu maçtaki keyifli hareketleri de maça gelenlere bu durumdaki insanlarımıza karşı duyarlılıklarını arttırma konusunda güzel bir örnek oluşturdu. İbrahim’in geçen hafta gördüğü kırmızı karttan dolayı aylar sonra Fikri’ye kaleyi teslim etmekte olan Mağusa Türk Gücünde, Osman cezası, Erol’da sakatlığından dolayı yer alamazken, orta sahanın savunması da uzun zamandır forma şansı bulamayan Cemal Astan’a verilmişti.

MTG’nin, Lefke mağlubiyetinden sonra oluşan puan farkını göz önüne aldığımızda, K.Kaymaklı takımı bu maçın favorisi olarak herkes tarafından gösterilmekteydi. Fakat kulübün kuruluş yıldönümünde eski tarihi hisarların altında maçın başlama düdüğü ile birlikte K.Kaymaklı; karşısında bambaşka bir MTG buldu. Ortada Derviş ve Feridun’un organize ettiği ataklara özellikle sağ taraftan Deniz’in güçlü fiziğini kullanarak taşıdığı toplarla destek vermesi eklenince, Mağusa Türk Gücü’nün hâkimiyetinde geçen ilk çeyrekte beklenen golde K.Kaymaklı defansının üst üste yaptığı hatalardan geldi. Nazımın Mehmet’e verdiği pası K.Kaymaklı ceza sahası civarında araya girerek alan ve kaleye yönelen Feridun’un vuruşunda Mehmet’in ayağına çarpan top, kaleci Ufuk’u ters ayaküstünde yakaladı ve ağlara gitti. Daha bu golün şokunu üzerinden atamadan, Feridun’a yapılan bir faul atışından gelen topu Kadir kafayla K.Kaymaklı ağlarına gönderince, ilk yarım saatte iki farklı üstünlüğü yakalayan ev sahibi MTG oldu.

Erdoğ’un Ertaç’ı maç boyunca çok iyi marke ettiği, Yasin ve özellikle çok şey beklenen Mustafa Yaşinses’in de beklenen performanstan çok uzak bir görüntü sergilediği maçta, ayakta kalan ve takımını ileriye taşıyıp MTG defansına zor anlar yaşatan tek oyuncu 66.dakikada kırmızı kart gören Debola oldu. Takım olarak beklemediği kadar direngen bir MTG bulan ve istediği oyunu oynayamayan K.Kaymaklı takımı, ikinci yarıya Jeffrey-Çağrı değişikliği yaparak orta sahaya biraz daha hareketlilik getirmek istedi ve bunda da başarılı oldu. 51 ile 59. Dakikalar arasında yakalanan ve Mustafa Yaşinses, Çağrı ve Debola ile yakalanan 5 gol pozisyonundan yararlanamayan K.Kaymaklı takımı vardı sahada. Bu atakların sıklaştığı dakikalarda Kadir ile girdiği bir söz dalaşı yüzünden Hüseyin Sadıklar’a yaptığı fiziksel hareketten dolayı Debola’nın kırmızı kart görmesi ve takımını 10 kişi bırakmasından sonra, K.Kaymaklı takımının galibiyet beklentisi de bir yerde bitmiş oldu.

Rakibine hem sayısal üstünlük hem de skor üstünlüğü sağlayan MTG takımı çok daha rahat oynamaya başladı ve K.Kaymaklı’yı adeta sahadan sildi. Deniz, Yasin, Feridun ve Derviş’le yakaladığı gollük pozisyonlardan sadece bir tanesinde Yasin’le gole çevirdi ve 3 farklı skorla maçı bitirdi. Bu galibiyet bir tarafta haftaya lider Çetinkaya ile oynayacak olan Mağusa Türk Gücü’nde umutların yeniden yeşermesini sağlarken; diğer taraftan K.Kaymaklı takımının liderin 4 puan gerisine düşmesine neden olarak haftaya damgasını vurdu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 712 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler