1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MTG’DE YEPYENİ BİR SAYFA
MTG’DE YEPYENİ BİR SAYFA

MTG’DE YEPYENİ BİR SAYFA

Mağusa Türk Gücü’nün başkan adayı çıkmamasından dolayı haftalardır ertelenen olağanüstü genel kurulu Divan Başkanı Altunay Fahri’nin geçen hafta adaylığını açıklamasının ardından dün gece kulüp lokalinde yapıldı. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,

A+A-

 

 

Başkan adayı olmamasından dolayı haftalardır ertelenen genel kurulda Altunay Fahri’nin başkanlığı onaylanırken, yeni yönetim de oluşturuldu. Genel kurula Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer de katıldı.

 

Kaya Emiroğlu

 

Mağusa Türk Gücü’nün başkan adayı çıkmamasından dolayı haftalardır ertelenen olağanüstü genel kurulu Divan Başkanı Altunay Fahri’nin geçen hafta adaylığını açıklamasının ardından dün gece kulüp lokalinde yapıldı.  Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer ve yaklaşık yüz dolayında üyenin katıldığı genel kurulda aday olan Altunay Fahri üyelerin onayını alarak kulübün yeni başkanı oldu. Fahri, üyelere hitaben yaptığı konuşmada başkan adaylığını düşünmediğini, ancak oluşturulan genç ve dinamik yönetim kuruluyla birlikte aday olmaya karar verdiğini belirtti. Sadece kendisinin veya yönetim kurulunda görev alacak genç arkadaşların değil, tüm MTG’lilerin ve hatta tüm Mağusa’lıların yönetime destek vermesi gerektiğini vurgulayan Fahri, yapılacak önemli ve acil işler olduğunu kaydetti.

 

MAĞUSA HALKIYLA BULUŞMA

Genel kurulun aslında sadece bir genel kurul olmadığını, bunun aynı zamanda Mağusa halkıyla buluşmak olduğunu vurgulayan Fahri, özellikle maddi desteğe ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Yönetim kurulu dışında tüm üyelerin ve camianın desteğinin şart olduğunu kaydeden Fahri, hedeflerinin öncelikle takımla ilgili çalışmalar olacağını kaydetti.

 

EROĞLU, SOYER VE KAÇMAZ’IN KONUŞMALARI

Genel kurulda konuşan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bu kadar gencin biraraya gelmesiyle bu işin üstesinden gelinebileceğini belirterek kendilerinin de üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Başkan olduğu zaman yirmi yedi yaşında olduğunu hatırlatan Eroğlu, camianın ve tüm Mağusa’lıların desteğinin şart olduğunu vurguladı.

Kurulda söz alan CTP Milletvekili Ferdi Sabit  Soyer de esprili bir şekilde anlattığı bir karikatürde olduğu gibi yönetim kurulunda sadece “Korkma biz arkandayız.” demekle bu işin yürüyemeyeceğinin altını çizdi. Herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğine işaret eden Soyer, mazisi büyük bir kulüp olan Mağusa Türk Gücü’nün daha iyi yerlere gelmesi gerektiğini vurguladı. Genel kurulda son olarak KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz söz alırken, takımla ve stadla ilgili acilen yapılması gerekenlere dikkat çekti. Takımın istekli ve arzulu olduğunu ancak takviyeye ihtiyacı olduğunu dile getiren Kaçmaz, stadın da çevre düzenlemesi, koltuklar ve soyunma odalarının ilk maç öncesinde tamamlanması gerektiğini belirtti.  Yönetim kurulu ve diğer kurullar şu isimlerden oluşuyor:

 

YÖNETİM KURULU

Altunay Fahri (Başkan)

Tolga Özçelik (2. Başkan)

Hüseyin Umay, Çetin Alkan, Hasan Akilhoca, Ceyhun Ümiter, Enver Karakaya, Fatih Özerman, Cihat Kasapoğlu, Erkin Korman, Nahit Öncü, Cahit Kasapoğlu,  Kaan Devran, Orhan Kansu, Doğan Hacıoğlu, Mustafa Şahinoğlu, Mehmet Akkent, Aygün Aksan, Mustafa Ertürk, Ömür Atamer, Murat Altınay, Mehmet Özyürek, Öner Şerifoğlu, İbrahim Konti, Erkut Özerdemli, Kemal Çobanoğlu, Nihat Kalfaoğlu, Ahmet Tepeci, İsmail Özyurt

 

DİSİPLİN KURULU

Nejat Onat, Mustafa Güzoğlu, Mehmet Devrim

 

DENETLEME KURULU

Hüseyin Eryaşar, Metin Şahinoğlu, Uğur Kiraz, Mehmet Özerman

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 546 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler