1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MTG -Yenicami maçında beklenti çok, kalite Yok
MTG -Yenicami maçında beklenti çok, kalite Yok

MTG -Yenicami maçında beklenti çok, kalite Yok

Şampiyonluğu hedefleyen iki takımın MTG’nin cezası nedeniyle Türkmenköy’de karşılaştığı maç, her iki takım içinde çok büyük önem arz etmekte. MTG’nin ikinci devre Düzkaya galibiyeti sonrası oynadığı iki maçtan da galibiyet elde edememes

A+A-

 

 

 

Şampiyonluğu hedefleyen iki takımın MTG’nin cezası nedeniyle Türkmenköy’de karşılaştığı maç, her iki takım içinde çok büyük önem arz etmekte.

MTG’nin ikinci devre Düzkaya galibiyeti sonrası oynadığı iki maçtan da galibiyet elde edememesi nedeniyle, bu maçta birebir rakibi Y.Cami takımını mutlaka yenmek amacıyla sahaya çıktı. Hem teknik heyet, hem de sporcular stres altında bu maça hazırlandı. Bakmayın siz yönetimlerin bu tür kritik maçlar öncesi basın önüne çıkarak tam destek mesajları vermelerine. Bu işin içinde olan bizler bu tür açıklamaların teknik heyet ve sporculara’ ’suyunuz ısındı, ona göre ha! ‘’demek olduğunu gayet iyi biliriz.

Derviş Kolcu’ nün hafta içi sakatlanması ve maç kadrosunda olmasına rağmen sahadaki yerini alamaması Mağusa Türk Gücü için önemli bir eksiklik olarak göze çarptı.

Buna karşılık rakibi Yenicami takımında da Kemal Uçaner ve Behiç gibi iki önemli oyuncusu da kenarda idi, fakat bunun gerekçesi teknik heyetin tercihinden kaynaklanmaktaydı.

Mağusa Türk Gücü seyircisinin daha önce Göçmenköy maçındaki kötü tezahüratı ve çıkardığı olaylar nedeniyle sahası kapanmış olmasına rağmen, bu gün yaptıkları küfürlü tezahürat ve maç sonrası rakip takım oyuncusu Erdinç ile yaşadıkları polemikle pek de ders çıkarmadıklarını söyleyebiliriz.

Maça gayet kontrollü başlayan her iki takımda öncelikle rakibi durdurma ve oluşacak boşluklardan bulacakları pozisyonlarla sonuca gitmeye çalıştılar.21’ da Denizin bireysel çabalarla sağ taraftan getirip yaptığı ortaya Yasin’in kafa vuruşundan aradığı golü buldu. Bunun dışında 88.dakikada yine Denizle direkten dönen topun dışında gol pozisyonu bulamadı. İkedia’dan bu gün çok şeyler bekleniyordu ama kötü bir performans gösterdi. Yine sol tarafı koruyan Uğur’un vasatın altındaki performansından dolayı, Erol ise sakatlandığı için sahayı terk ederek yerlerine Obadai ve Osman’ı oynatmak zorunda kaldı. Futbol kalitesi olarak pek vasatın üstüne çıkamasa da, mücadele ve motivasyonun üst seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Yenicami takımının iki pozisyon dışında maçın tamamında hakimiyeti elinde tuttuğunu söyleyebiliriz. Kaptan Erdincin organize ettiği ataklarla İbrahim Çıdamlı, Hüseyin Kayalıların kanatlardan getirdiği toplar ve sonradan oyuna giren Kemal Uçane’rin de verdiği destekle başta Massa olmak üzere girdikleri gol pozisyonlarını cömertçe harcadıkları için maçı ve puanlar MTG’ye verdiler. Özellikle Massa bugün Mağusa Türk Gücü defansını fazlasıyla yıprattı ve hem kendisi, hem de arkadaşlarına hazırladığı birçok pozisyondan takım olarak yararlanamadılar.

Futbol kalitesinin oyuncu isimleri ve takım kalitelerine yakışmayacak kadar kötü olduğu bu maçta, kalitenin düşmesinde saha zeminin çök kötü olması da önemli bir etken oldu.

Mağusa Türk Gücü her şeye rağmen bu maçı kazanarak elde ettiği 3 puanla bu günkü rakibi Yeni camiyi puan olarak yakalayarak önemli bir virajı dönmüş oldu ve 35 puanla iddiasını sürdürdü.

Maçın orta hakemi Fehim Dayı ve yardımcıları da çok başarılı bir yönetim ortaya koyarak oyuna olumlu yönde katkı yaptıkları için, onları da bu başarılı yönetimlerinden dolayı kutlamak gerek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 895 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler