1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MTG TOPARLANMAYA ÇALIŞIYOR
MTG TOPARLANMAYA ÇALIŞIYOR

MTG TOPARLANMAYA ÇALIŞIYOR

Süper Lig’de geçen sezon şampiyonluğun iddialı ekiplerinden olan ancak bir türlü istikrarı yakalamayan Mağusa Türk Gücü, buna karşın sezonu ikinci sırada tamamlamayı başarmıştı. Sezona Hasan Topaloğlu ile başlayan ve son 7 haftalık bölümde ise Cenk

A+A-

Takımları Tanıyalım… Takımları Tanıyalım…

 

 

 

Süper Lig’de geçen sezon şampiyonluğun iddialı ekiplerinden olan ancak bir türlü istikrarı yakalamayan Mağusa Türk Gücü, buna karşın sezonu ikinci sırada tamamlamayı başarmıştı.

Sezona Hasan Topaloğlu ile başlayan ve son 7 haftalık bölümde ise Cenk Berkalp’le devam eden sarı-yeşiller, başkan Halil Falyalı’nın görevi bırakması sonrasında sıkıntılarla boğuşuyor.

Ülke futbolunun en köklü kulüplerinden olan ve en üst ligde 7 şampiyonluğa bulunan sarı-yeşilliler, kadrosundan birçok oyuncu kaybederken, henüz herhangi bir transfer gerçekleştiremedi.

Dört kez yapılan genel kurullarda kulüp başkan adayının çıkmaması ile başlayan kriz, divan başkan Altunay Fahri, üyelerden gelen istek ve gençlerin oluşturmuş olduğu yönetim kurulu ve projelerini olumlu bularak görevi kabul etmesi ile çözülmüş oldu. Sıkıntılı bir süreç yaşan Mağusa Türk Gücü’nde takım kaptanı Hasan Tamel’in girişimleri ile başlatılan toparlanma sürecine teknik direktör Ahmet Ogan da katkı koyarak yapılan toplantıdan olumlu sonuç alınarak 3 Ağustos tarihinde yeni sezonun ilk çalışmasını gerçekleştirdi. Mağusa Türk Gücü’nde başkan ve yönetim olmadan, teknik direktör Ahmet Ogan yönetiminde haftada altı antrenman yaparak yeni sezon çalışmalarını sürdürüyor. Dört haftalık hazırlık dönemini geride bırakan Mağusa Türk Gücü bir yandan da hazırlık maçlarına da devam ediyor.

Yönetimin geç oluşmasından dolayı 1. transfer döneminden takım kadrosuna takviye yapamayan Mağusa Türk Gücü’nün kadrosunda yabancı futbolcu da şuan yer almıyor. Kadrodan ayrılan yabancı futbolcuların yanında Yenicami’ye transfer olan Erdoğ Barkınay, Hüseyin Sadıklar, Küçük Kaymaklı’ya verilen Yasin Kansu ve çalışmalara Derviş Kolcu ile Kemal Uzunoğlu da katılmıyor.

Bu arada Mağusa Türk Gücü takımının yeni sezonda ilginç bir fikstürü de bulunuyor. Ligde bulunan 6 başkent ekibi ile ilk 4 haftada karşılaşmayacak olan sarı-yeşiller 5 ile 11’inci hafta arasında bu ekiplerle karşı karşıya gelecek.

 


 

OGAN: “YENİ BİR EKİP OLUŞTURDUK”

 

Yeni başkan ve yönetim belirlenen kadar görevini sürdürecek olan teknik direktör Ahmet Ogan, geçen sezondan takım kadrosundan çok önemli ve değerli futbolcuların ayrıldığına vurgu yaptı. Ogan, elde kalan mevcut oyuncuların da çok değerli ve önemli futbolcular olduğunu hatırlatarak geçen yıl başka takımlarda kiralık oynayan gençlerin de kadroya dahil edilmesi ile birilikte yeni bir ekip oluşturulduğunu belirtti. Mağusa Türk Gücü’nün sıkıntılı süreçten çıkabilmesi için mutlaka yeniden yapılanma içerisine girilmesine dikkat çeken Ahmet Ogan, alt yapıdaki gençler ile yola devam edilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

 


 

Mağusa Türk Gücü’nün 2012-2013 futbol sezonu kadrosu

Kaleciler

Fikri Kahraman 

İbrahim Uludağ

 

Savunma

Hasan Tamel

Reşat Özbilgen

Kadir Hakel

Ayer Delideniz

Onur Kandili

Necmettin Şen

 

Orta Saha

Osman Çobanoğlu

Erol Aksunlar

Uğur Gök

Cemal Astan

Sami Ergazi

Tahir Kılıç

Onur Ser

 

Forvet

Hakan Borataş

Mehmet Aksunlar

Turgut Kaçar

Süleyman Devecioğlu

 


 

Gelenler

-

 

Gidenler

Erdoğ Barkınay

Hüseyin Sadıklar

Yasin Kansu

Deniz Torun

Feridun Sungur

Pius Nelson İkedia

Antony Obadai

Gürçin Kaplan

Jacques

Halil Çürük

Uğur Yasan

Salih Güvensoy (kiralık)

Mehmet Çil (kiralık)

Abdullah Kaya (kiralık)

 


 

MTG’nin ilk devre fikstürü

1.hafta: Türk Ocağı

2. hafta: B.Bağcıl (D)

3. hafta: Cihangir

4. hafta: Serdarlı (D)

5. hafta: Hamitköy

6. hafta: Doğan T.B. (D)

7. hafta: Göçmenköy

8. hafta: K.Kaymaklı (D)

9. hafta: Çetinkaya (D)

10. hafta: G.Gücü

11. hafta: Yenicami (D)

12. hafta: Lefke

13. hafta: Lapta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 528 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler