1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MTG Lapta'ya acımadı
MTG Laptaya acımadı

MTG Lapta'ya acımadı

Ligde ve kupada hiçbir iddiası kalmamış Mağusa Türk Gücü’nün Lapta takımı karşısında maça asılmadan antrenman havasında ve yedeklerle oynayacak bir takımla sahada yer alması bekleniyordu. İki hafta öncesi hem ligde hem de kupada iddiası devam eden

A+A-

 

Ligde ve kupada hiçbir iddiası kalmamış Mağusa Türk Gücü’nün Lapta takımı karşısında maça asılmadan antrenman havasında ve yedeklerle oynayacak bir takımla sahada yer alması bekleniyordu.

İki hafta öncesi hem ligde hem de kupada iddiası devam eden MTG’nin önce kupada Mormenekşe’yi hafife almasıyla yaşadığı şoktan sonra ardından ligde Çetinkaya mağlubiyeti kendisini her iki kulvarın da dışına itti. Rakibi Lapta ise iddiası olmayan evsahibi MTG karşısında en az bir puan veya puanlarla sahadan ayrılıp son haftalara biraz daha puan avantajıyla girmek istiyordu.

Maç başladıktan sonra sahaya bakınca hangi takımın iddialı hangi takımın iddiasız olduğu pek de belli değildi. Özellikle MTG’nin sol kanadını kullanan Uğur ve Salih’in Yasin’le birlikte oluşturduğu üçgen Lapta’yı skor olarak ilk devrede 3-0 geriye düşürecek bir işbirliğine dönüştü.

Önce Uğur’un soldan getirip Yasin’e verdiği pasla daha 7. dakikada takımını 1-0 öne geçirmesi Lapta üzerinde soğuk bir duş etkisi yarattı. Ardından yine sol kanattan Salih’in getirdiği pasla Yasin kendisinizn ve takımının ikinci golünü ağlara göndermekte zorlanmadı. Yine soldan bu kez Uğur’un getirdiği topta Salih’in attığı gol ilk yarının skorunu belirledi.

İkinci yarı üç farklı skorla oyuna mağlup durumda başlayan Lapta’nın pretij adına oyuna ortak olma isteği oyunda dengeyi sağladı.  Ve her iki takımın karşılıkı bulduğu gollerle müsabaka 4-1 gibi farklı bir skorla tamamlandı.

Bu müsabaka sonrası herhangi bir baskı altında olmayan MTG takımının kadro kalitesi ve zenginliğinin teknik kapasitesini sahaya yansıtması maçtaki farklı skoru getirdi. Buna karşılık Lapta takımı ise bu mağlubiyetle son haftalara biraz daha sıkıntlı girmiş oldu. Maçın hakemi Fehim Dayı ve yardımcılarının maçın sonucunu etkilyecek hatası olmasa da onlar da takımların isteksizliğine uyarak vasatın üzerine çıkamadı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 678 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler