1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MTG ilk hafta evinde yaralı
MTG ilk hafta evinde yaralı

MTG ilk hafta evinde yaralı

Sezon sonu eski başkan Halil Falyalı’nın işlerini gerekçe göstererek başkanlığı bırakması, bırakma işini de yeni yönetimin oyuncu transfer süresini değerlendirmemesi için de Eylül Ağustos sonuna kadar bu işi sarkıtması nedeniyle MTG takımı gerçekten

A+A-

 

 

 

Sezon sonu eski başkan Halil Falyalı’nın işlerini gerekçe göstererek başkanlığı bırakması, bırakma işini de yeni yönetimin oyuncu transfer süresini değerlendirmemesi için de Eylül Ağustos sonuna kadar bu işi sarkıtması nedeniyle MTG takımı gerçekten çok zor bir süreçten geçti.

Başkanı belli olmayan bir kulübün oyuncuları sezonu açamadı. Ardından Ahmet Ogan’ın özverili bir şekilde yönetimsiz sporcularla antrenmanlara inmeye başlaması ve yeni yönetiminde Altunay Fahri başkanlığında oluşmasından sonra ilk tercih olarak teknik direktörlüğe Ahmet Ogan’ı getirmesiyle daha ciddi bir şekilde çalışma ortamı yaratılmış oldu.

Transfer sezonu bittiği için ara transfere kadar kiralama yöntemiyle bazı oyuncuların takıma katılmasıyla ligin ilk bir kaç haftası atlatılmaya çalışılacak sanırım.

Karşısında da ligi tecrübeli bir ekibi ve MTG’yi çok iyi tanıyan eski hocaları Mehmet Bolkan var bu maçta. Tabiri caiz ise, usta-çırak veya boynuz kulak olayı yaşanır mı hep birlikte göreceğiz…

Maça dönecek olursak; her iki takımda ilk dakikalarda deyim yerindeyse birbirlerine peşrev çekerek hataya zorladı, ilk hatayı da MTG takımı yaptı ve Andrew’in şutunu beklemeyen Fikri topu biranda ağlarında gördü.

MTG takımının 4-4-2, konuk TOL takımının ise, 3-5-2 sistemiyle sahada yer aldığını gördük (KTFF tarafından verilen eğitim seminerlerinde ısrarla 4-4-2 sistemi savunulsa da…).

Direk santrfor olarak oynama kabiliyetine sahip bir oyuncuya sahip olmayan MTG takımı deyim yerindeyse Barcelona sistemiyle santraforsuz hareketli bir orta saha ve öne çıkarılan oyuncuların Derviş tarafından orkestra şefi gibi saha içinde yönetildiğini gördük. Zorunluluktan Erol’un defansın sağında yer aldığı ve sakat olan Osman’ın da ilk 11’de başladığını gördük.

Takımın hazır olmadığı kaleci Fikriden en öndeki M. Diallo’ya kadar herkeste özellikle ilerleyen dakikalarda fazlasıyla hissedildi. Özellikle aksayan oyuncuların yerine sahaya sürülen oyuncuların tümü de genç takımdan gelen ve tecrübesiz oyuncular olunca MTG’nin işi daha da zorlaştı.

Genç Hasan Büke’nin buna rağmen verdiği mücadele ve yaptığı güzel hareketler ilerleyen haftalarda adından sıkça bahsettireceğe benzer.

TOL takımının geri üçlüsü çok tecrübeli oyunculardan oluştuğu gibi, yabancıları Andrew topları alıp oyunu kurmada, Maxwel topu ileri taşıma ve rakibi bire birde geçmede, Hasan’ın da özellikle hava toplarındaki hakimiyeti ve diri fiziğiyle rakip takımlara zor anlar yaşatacağı, sol kanatta oynayan Özcan’ın ise henüz lige hazır bir görüntü vermediğini söyleyebiliriz.

Mehmet Sezener ve yardımcılarının da vasat bir görüntüyle sonuca etki edecek bir hata yapmadığı bu maç sonrası, MTG camiasının bu takıma bugünkü gibi destek vererek sabırla beklemesi gerektiğini hatırlatmakta yarar vardır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 467 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler