1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MOTOSİKLET HIRSIZLARINA 5'ER GÜN DAHA TUTUKLULUK
MOTOSİKLET HIRSIZLARINA 5ER GÜN DAHA TUTUKLULUK

MOTOSİKLET HIRSIZLARINA 5'ER GÜN DAHA TUTUKLULUK

Gazimağusa'da Musa Gökdere'ye ait Gilera marka motosikleti sirkat ederek parçalayan zanlılar yeniden yargı önüne çıkarıldı

A+A-

 

 

 

Gazimağusa'da Musa Gökdere'ye ait Gilera marka motosikleti sirkat ederek parçalayan zanlı Emir Can Acar ve Ramazan Aybay almış oldukları tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldılar. Her iki zanlının da tutukluluk süreleri 5'er gün daha uzatıldı.

 

PARÇALARINI KULLANDILAR...

Olayın tahkikat memuru Vedat Biginaylar, 25-26 Mart tarihlerinde Mağusa'da Musa Gökdere'ye ait LP 737 plakalı Gilera marka 10 bin 200 TL değerindeki motosikletin çalındığını belirtti. Yapılan soruşturmada ise 4 Nisan tarihinde zanlı Emir Can Acar'ın evinde yapılan aramada sirkat edilen motosiklete ait 2 adet dikiz aynası, motosikletin makinesi, beyni, elektrik sistemi, gösterge saati ve kapakların  zanlı Acar'a ait GK 612 plakalı motosikletin üstünde bulunduğunu açıkladı. Zanlı Acar'dan yapılan soruşturmada söz konusu motosiklet parçalarını zanlı Ramazan Aybay'dan aldığının tespit edildiğini belirten Bilginaylar, zanlı Aybay'ın evinde yapılan aramada ise sirkat edilen motosiklete ait parçalar ile müştekiye ait 1 adet kask ve motosiklet eldivenlerinin bulunduğunu açıkladı. Bilginaylar, zanlı Acar'a ait motosikletin üzerinde bulunan parçaların herhangi bir anahtarla çalışmadığını ancak sirkat edilen motosikletin anahtarıyla çalıştığını açıkladı. Bölgede faili meçhul olayların olduğunu belirten Bilginaylar, zanlıların bu faili meçhul olaylarla ilgisi olup olmadığını araştırılması gerektiğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın henüz tamamlanmadığını belirten Bilginaylar, her 2 zanlının da 5'er gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

TUTUKLULUK SÜRELERİ UZATILDI...

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, her 2 zanlının da poliste 5'er gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler