1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MOTOSİKLET HIRSIZLARI TUTUKSUZ YARGILANACAK
MOTOSİKLET HIRSIZLARI TUTUKSUZ YARGILANACAK

MOTOSİKLET HIRSIZLARI TUTUKSUZ YARGILANACAK

Gazimağusa'da Musa Gökdere'ye ait Gilera marka motosikleti sirkat ederek parçalayan zanlılar dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldılar

A+A-

 

 

 

 

Gazimağusa'da Musa Gökdere'ye ait Gilera marka motosikleti sirkat ederek parçalayan zanlı Emir Can Acar ve Ramazan Aybay almış oldukları tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldılar. "Sirkat" ve "Kasti hasar" suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıkarılan her iki zanlı da tutuksuz yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

 

TAHKİKAT BİTTİ...

Olayın tahkikat memuru Hamza Tarman, zanlı Emir Can Acar ile Ramazan Aybay'ın 25-26 Mart tarihlerinde Mağusa'da Musa Gökdere'ye ait LP 737 plakalı Gilera marka 10 bin 200 TL değerindeki motosikleti sirkat ederek parçaladıklarını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Tarman, her iki zanlının da uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

 

SERBEST KALDILAR...

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, zanlı Emir Can Acar ile Ramazan Aybay'ın pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 2'şer KKTC vatandaşının 20'şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlıların haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmelerine emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler