1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Motivasyon
Motivasyon

Motivasyon

Her iki takım da hafta içi teknik direktör konusunda gelişmeler yaşadı. Tatlısu’da Tayfun hocanın görevi bırakmasından kısa bir süre sonra takımın başına Hüseyin Kayım, Kayhan Özerden ikilisi getirildi. Bostancı Bağcıl ise Ahmet Soğukpınar’ın

A+A-

 

 

 

Her iki takım da hafta içi teknik direktör konusunda gelişmeler yaşadı. Tatlısu’da Tayfun hocanın görevi bırakmasından kısa bir süre sonra takımın başına Hüseyin Kayım, Kayhan Özerden ikilisi getirildi. Bostancı Bağcıl ise Ahmet Soğukpınar’ın görevi bırakması sonrası teknik adam konusunda aceleci davranmadı. Takımın başına gelecek teknik direktör konusunda hafta içerisinde birkaç isim telafuz edildi ancak bir gelişme olmadı. Tatlısu maçına teknik adamsız geldi Bağcıl.

Futbolun içinde bazı düşünceler vardı. Mesela bir takım teknik adam değikliği yaşadığında yeni bir hava kazanır. Bu adamın çıktığı ilk maçı kazanmasa bile kolay kaybetmez. Teknik adamsız çıkan bir takım da deplasmana gidiyorsa, pek favori gösterilmez. İşte bütün bu tezler dünkü Tatlısu – Bağcıl maçında çürüdü.

Tatlısu Kayım ve Özerden ile yeni bir hava kazanacak derken malesef dünkü karşılaşmada varlık gösteremedi. Tabi takım ile çıktıkları antrenman sayısı da ortada ancak bu değişimin futbolcular üzerinde olumlu bir etki yapmasını bekliyordum.

Bağcıl’da bütün bir haftayı kendi başına antrenman yaparak geçiren futbolcular, sanırım bu olumsuz etkiyi kendileri adına olumlu bir havaya dönüştürdüler. Maçın başından sonuna kadar rakibine göre biraz daha istekli bir Bağcıl vardı sahada. Bu durum onlar açısından bir motivasyona döndü.

Tatlısu’da sağ kanatta görmeye alıştığımız İsmail orta alana yakın, Smart ile adam adama oynadı, stoper Taner, Hakan Altın’ı yakından marke etmeye çalıştı. Orta alanda daha etkili olabilen Nurettin, Hüseyin Özbaysal’ın sakatlığı nedeni ile bu maçta forma giyememesi sonrası savunmada son adam mevkisinde oynadı. Dakikalar 19’u gösterdiğinde Hakan Altın’ın kaydettiği gol sonrası bu dakikaya kadar bir oyun anlayışı sergileyemeyen Tatlısu ne yaptığını bilmeden, bireysel yeteneklerle birşeyler üretmeye çalıştıysa da ilk devrenin sonuna kadar bunda başarılı olamadı.

Tatlısu’da Burak’ın sakatlığı nedeni ile sezonu kapamasının ardından forvet hattı ile orta alan arasındaki görevi Morris üstlendiyse de bu görevde başarılı olamadı. İleride görev yapan Younan Samra’ya da tahammülün yavaş yavaş azaldığını söylemek mümkün. Bana göre kendisine tanınan zaman dolmuştur ve ilk 3 maçta forvet olarak izlediğimiz oyuncu bu maçlarda takımına katkı sağlayacak, kendisini beğendirecek bir oyun oynamadı.

İkinci devre Jacques’ın ceza alanı dışından attığı güzel gol ile başlayınca Tatlısu rakibi üzerine biraz daha gitti. Bundan dolayı geride verdiği boşluklarla kontrataklar yedi. 55’inci dakikada yaptığı gereksiz müdahale sonrası Taner ikinci sarıdan oyun dışında kalırken, iş mucizelere kaldı.

Tatlısu 74’üncü dakikada Kamil’in yerde kalması ile bir penaltı kazandı ki, bu kararda yapılan müdahaleden çok Kamil’in ceza alanı içinde mi, dışında mı müdahaleye maruz kalıp kalmadığını tartışmak gerek.

Penaltıdan atılan golle fark 1’e inince Tatlısu rakibi üzerine daha fazla gitti. Ancak geriye yaslanan Bağcıl savunmasını açmakta zorlandı. Uzatma dakikalarında Hakan Altın’ın vuruşu üst direkten dönerek İsmail’e çarptı ve filelere gidince Bağcıl birçok kişi tarafından favori görülmediği maçtan galip gelmeyi başardı.

Bu maçı iyi motive olan taraf kazandı diye düşünüyorum. Bu şartlar altında Bağcıl’ın galip gelmesi bana göre önemli bir başarı. Ancak Tatlısu’nun içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemden nasıl çıkacağını merak ediyorum. Çünkü sırasıyla alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren rakipleri ile oynayacaklar...

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 895 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler