1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Motivasyon
Motivasyon

Motivasyon

Lefke’deki en büyük sıkıntı “hedefsizlik”. Hedefsizlik motivasyon sağlama açısından büyük sorun. Buna bir de Gönyeli’nin içinde bulunduğu olumsuz şartlardan etkilenen ve rahatlama moduna iyice giren futbolcuları eklersek LefkeR

A+A-

 

 

 

Lefke’deki en büyük sıkıntı “hedefsizlik”. Hedefsizlik motivasyon sağlama açısından büyük sorun.

Buna bir de Gönyeli’nin içinde bulunduğu olumsuz şartlardan etkilenen ve rahatlama moduna iyice giren futbolcuları eklersek Lefke’de motivasyon yerle bir.

Lefke sezon başından itibaren kondisyon sıkıntısı yaşamayan bir takım. Menekşe beyazlıların bir başka özelliği “topu iyi kullanmak”.

Topu iyi kullanma nedeni “hafta içi yapılan antrenmanlarda pas yapmanın öneminin kavranması” ve bu doğrultuda çalışma yapılması.

Ama gelin görün ki Lefke, Gönyeli karşısında bu özelliğini sahaya yansıtamadı.

Her şeyden önemlisi top kendinde olduğu zaman oldukça ağır oynadı. Son bölüme kadar rakibi rahatsız edip oyununu bozacak baskıyı yaratamadı.

Bu şekilde hareket etmek Gönyeli’nin işini oldukça kolaylaştırdı.

Gönyeli, Lefke deplasmanına oldukça sıkıntılı geldi. Ama Lefke’nin bu kadar negatif ve isteksiz bir performans sergilemesi oyuna asılıp ümitlenmesine neden oldu.

Oyunun başında Lefke’ye pozisyon vermeden önemli gol denemelerinde bulundu.

Lefke’nin bu dakikalarda en büyük şansı kaleci Mehmet’in hep doğru yerde olup doğru müdahalelerde bulunmasıydı.

Devre arası takımla sorun yaşayan ve bu dönemi idmansız tamamlayan Mehmet’in bıraktığı yerden devam etmesi gerçekten enteresan.

Lefke’deki en büyük sorun orta alanda. Bu bölgede top tutup pozitif kullanan oyuncu eksikliği dikkat çekiyor.

Bwele’nin yeri bir türlü doldurulamadı. Yabancıların performansı iyice değerlendirilmeli.

Kenarda alt yapıdan yetişen ve gelecek vadeden gençler yavaş yavaş takıma kazandırılmalı.

Son haftalarda Enver ve Rahmi şans bulmaya başladı. Bu sayı her geçen hafta artırılmalı.

Kasım’ın uzun bir sakatlık döneminin ardından sahalara gollerle dönmesi Lefke’nin bu maç sonundaki en büyük kazancı olsa gerek.

Kasım girdikten sonra tam bir golcü gibi davrandı. Aldığı ilk topu usta bir vuruşla ağlara gönderip rakip takımın tüm direncini kırdı.

Kasım attığı goller yanında yaptığı boş koşularla da dikkat çekti. Her şeyden önemlisi Musa ile muhteşem bir uyum sağladı.

Musa her geçen hafta takıma olan katkısını artırıyor. Evet futbol “takım oyunudur”. Başarı ve başarısızlık tüm takımındır.

Ama üç asist bir gol il oynayan Musa’dan bahsetmeden de geçemeyeceğim. Aynı şekilde üç gol atma başarısı gösteren Kasım.

Gönyeli’de Kadri yüksek toplarda başarılı bir isim. Uzun bir aradan sonra takıma dönen Lefke’nin savunma oyuncusu Salih Omaç da aynı özelliğe sahip. Bu ikilinin eşleşmesinden galip çıkan Salih oldu.

Gönyeli’de yabancı futbolcular takıma hiç katkı koymadı. Veya koymak istemedi. Her üçünün de isteksiz tavırları dışarıdan net bir şekilde görüldü.

Bağcıl’da oynarken birçok maçı kurtaran Diallo top almamak için köşe bucak kaçtı. İkili mücadelelerde hep kaybeden taraf oldu. Evren ve Faye durumu idare edip maçın sonunu bekledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler