1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'MORTGAGE YASASI ŞART'
MORTGAGE YASASI ŞART

'MORTGAGE YASASI ŞART'

Kuzey Kıbrıs Geliştirme Derneği heyeti, bu sabah Toplumcu Demokrasi Partisi’ni ziyaret etti.

A+A-

 

Rahmi Özsan başkanlığındaki Kuzey Kıbrıs Geliştirme Derneği heyeti, bu sabah Toplumcu Demokrasi Partisi’ni (TDP) ziyaret ederek, genel başkanı Mehmet Çakıcı ile görüştü.

 

ÖZSAN

 

Kuzey Kıbrıs Geliştirme Derneği Başkanı Rahmi Özsan, ülkede emlak yolsuzlukları ve bunlar nedeniyle mağdur olan yaklaşık 10 bin insan bulunduğuna dikkat çekerek, öne çıkarak bu konuda bir şeyler yapmak istediklerini ifade etti.

 

KKTC’den satın aldıkları emlak ile ilgili sorun yaşayan 120 Avrupa vatandaşının, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurduğunu kaydeden Özsan, bu konuda önlem alabilmek için hükümetten yasal düzenleme istediklerini ve konuya olumlu bakıldığını ifade etti.

 

“Biz de bu konuda destek ziyaretleri yapıyoruz” diyen Özsan, “mortgage” ile ilgili yasaların KKTC’de de yürürlüğe girmesi gerektiğini söyledi.

 

ÇAKICI

 

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da, derneğin önemli bir konuya el attığını belirterek, kendisinin de konuyu yakından takip ettiğini kaydetti.

 

Yurt dışında yaşayan Kıbrıslı Türklerin de gelerek ev almakta ancak koçan alamamakta olduğunu belirten Çakıcı, avukatların düzenledikleri sözleşmeler konusunda sorumluluk kabul etmediğini, uyarı yapmadığını, mal sahiplerinin de işlemlerini tam yapmadığını anlattı.

 

Devletin de inşaat sektörüne sahip çıkmadığını savunan Çakıcı, mağduriyetlerin önlenmesi için devletin yasal mevzuat yapması gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 884 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler