1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MORMENEKŞE ZİRVEYE ORTAK OLDU…
MORMENEKŞE ZİRVEYE ORTAK OLDU…

MORMENEKŞE ZİRVEYE ORTAK OLDU…

Telsim Birinci Lig’de lider Gençlik Gücü’nün puan kaybettiği haftada evinde Baf Ülkü Yurdu’nu yenerek yeşil beyazlılarla puanlarını eşitleyen ve zirveye ortak olan Mormenekşe’de moraller ve pozitif futbol her geçen hafta artıyor. A

A+A-

 

 

 

Şerifoğlu: “İkinci devre daha zor olacak”

 

Telsim Birinci Lig’de lider Gençlik Gücü’yle puanlarını eşitleyerek zirveye ortak olan Mormenekşe, devre arasını iyi geçirerek Süper Lig hedefiyle yoluna devam etmek istiyor.

 

Kaya Emiroğlu

 

Telsim Birinci Lig’de lider Gençlik Gücü’nün puan kaybettiği haftada evinde Baf Ülkü Yurdu’nu yenerek yeşil beyazlılarla puanlarını eşitleyen ve zirveye ortak olan Mormenekşe’de moraller ve pozitif futbol her geçen hafta artıyor. Altı haftada altı galibiyet alan kırmızı yeşilliler, yıllar sonra Süper Lig hedefini camiaya yeniden benimsetmeyi başardılar.

 

ŞERİFOĞLU: “OZANKÖY MAĞLUBİYETİ DERS OLDU”

 

Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, lige başlarken iyi oynadıkları maçlardan puan çıkaramadıklarını, sonrasında toparlanma durumuna geldiklerini ancak Ozanköy mağlubiyetiyle yeniden sıkıntılı bir dönem yaşadıklarını belirtti. Ozanköy maçının kendileri için bir ders olduğunu vurgulayan Şeirfoğlu, hata yaptıkları maçları döndürme becerisini kazandıklarını ve ardı ardına galibiyetlerle zirveye ortak olmayı başardıklarını kaydetti.

 

“HEM MORAL, HEM SORUMLULUK”

 

Zirvede GG’yle aynı puana sahip olmalarının kendilerine hem moral hem de büyük sorumluluk verdiğini ifade eden Şerifoğlu, şunları söyledi:

“Lig zor bir lig. İkinci devre çok daha zor olacak. Takımların güçleri birbirine çok yakın. Bundan dolayı ikinci devrede daha fazla ve daha iyi çalışmamız gerekiyor. Özellikle daha az gol yemeliyiz. Gol yollarında ise sıkıntımız yok. Pozisyon üretebiliyoruz. Sadece son vuruşlarda bazen problem yaşıyoruz.”

 

CAMİADAN VE TARAFTARDAN DAHA FAZLA DESTEK

 

Camiaya ve taraftarlara da seslenen Şerifoğlu, Başkan Metin Menekşeli ve yönetim kuruluna olan desteğin daha da artması gerektiğine vurgu yaptı. Devrearasında 1-2 takviye olacağını ve hem bunun hem de mevcut kadrodaki oyuncuların ihtiyaçlarının karşılanması açısından desteğin artarak devam etmesi gerektiğine işaret etti.

 

“İKİNCİ DEVRE DAHA ZOR OLACAK”

 

İkinci devrenin irinci devreden daha zor olacağının altını çizen Şerifoğlu, Mormenekşe’in bulunduğu konumu da hesaba katılırsa her takımın yenmek isteyeceği bir takım olacağını, bundan dolayı daha iyi ve dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Şerifoğlu, yarışın içinde sonuna kadar olmak için camianın süper lig hedefini futbolculara daha fazla hissettirmesi gerektiğini de vurgularken, bunun karşılığında da takım olarak ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 883 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler