1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MORMENEKŞE PES ETMİYOR
MORMENEKŞE PES ETMİYOR

MORMENEKŞE PES ETMİYOR

Telsim Birinci Ligi’nin ilk yarısında harikalar yaratan ve lider Gençlik Gücü’nü tehdit eden konuma gelen Mormenekşe, ligin ikinci yarısına kötü bir başlangıç yapmasına rağmen, Süper Lig’e yükselme inancını koruyor. Bu bağlamda, YENİDÜZ

A+A-

 

 

Mormenekşe teknik direktörü Eralp Şerifoğlu “Tüm avantajları yitirdiğimiz halde şu andaki lig yarışı bize iddiamızı sürdürme şansı veriyor” dedi ve ekledi: “Süper Lig’e yükselme inancımız devam ediyor”

Necmi Belge

 

Telsim Birinci Ligi’nin ilk yarısında harikalar yaratan ve lider Gençlik Gücü’nü tehdit eden konuma gelen Mormenekşe, ligin ikinci yarısına kötü bir başlangıç yapmasına rağmen, Süper Lig’e yükselme inancını koruyor.

Bu bağlamda, YENİDÜZEN’e konuşan Mormenekşe’nin başarılı Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, her şeyin bitmediğini ancak, ligdeki tüm avantajlarını yitirdikleri halde, şu andaki lig yarışının kendilerine   Süper Lig’e yükselme iddialarını sürdürme şansı verdiğini iddia etti. Geçen hafta, Esentepe maçında takımın kazanma arzusunun üst seviyede olduğunu belirten Şerfioğlu, takımın kazanma arzusunun geçirdikleri bu kötü perioda rağmen çok yüksek olduğunu söyledi.

 

“DÜŞÜŞ GÖRNEÇ MAÇI İLE BAŞLADI”

Düşüşün deplasmanda farklı yenildikleri Görneç maçı ile başladığını ifade eden Şerifoğlu, sakatlıklar  cezalar ve asker futbolcuların antreman eksikliğinin de kendilerini zora soktuğunu belirtti. Şerifoğlu ayrıca, takımın etkili futbolcularından  Sami Ergazi’nin üç hafta ceza alması, Hasan Türkoğlu’nun İngiltere’ye göç etmesi, Mustafa Biran ile Abdi’nin sakatlıktan çıktıktan sonra tam hazır olmadan sahaya sürmelerinin ve Fevzi’nin sakatlığının iki haftadır devam etmesinin de takımın kötü performansının diğer etkenler olduğunu ileri sürdü.

 

“SEKİZ HAFTADIR AYNI 11’LE SAHAYA ÇIKAMADIK”

Yenicami ile Federasyon Kupası dahil son sekiz maçta aynı 11’le sahaya çıkamadıklarını ifade eden Şerfioğlu, bunun da takımın uyum sorununu ve takımın maçlardaki performansını olumsuz olarak  etkilediğini ileri sürdü.

Bunların kendi sorunları olmakla birlikte rakiplerinin maçlarda sergilediği iyi performansın başka da bir gerçek olduğunu belirten Şerfioğlu ancak herşeyin bitmediğini ve bu haftadan itibaren yeni bir çıkış yakalayacaklarına inandığını dile getirdi.

 

“BAŞARISIZLIK GOL YOLLARINDA”

Şerfioğlu, başarısız görünmelerinin diğer bir nedeninin de maçlarda girilen pozisyonların değerlendirilememesi olduğunu söyledi.  Bu pozisyonları gole dönüştürmeleri halinde durumun bugün çok farklı olacağını ifade eden Şerfioğlu, asker olan Ali Özbahar’ın ve Serhan’ın yoklukları bu gol sorununu aşmakta kendilerinde de sıkıntı yarattığını ifade ederken, bu sıkıntılı dönemi aşmak için kendilerinin takım olarak tek sorunlarının bir galibiyet almak olduğunu vurguladı.

 

“OZANKÖY MAÇI ÇIKIŞ MAÇIMIZ OLABİLİR”

Bu hafta, deplasmanda oynayacakları  Ozanköy maçını kazanmak  zorunda olduklarını ifade eden Şerfioğlu, bunun kolay olmayacağını bildiklerini söyledi.  Ozanköy maçının kazanılmasıyla lige yeniden döneceklerine inandıklarını vurgulayan Şerifoğlu, Ozanköy’ün  her şeye rağmen güçlü rakip olduğunu ve evinde de oynamanın  avantajından yararlanmak isteyeceğinin altını çizdi.

Mormenekşe’nin beş haftalık kötü performansın yeniden düzelmesi için Ozanköy maçından başlayarak, yeni bir çıkış yapması gerektiğini belirten Şerifoğlu  aslında, Süper Lige yükselme inançlarının devam ettiğini dile getirdi.

Tüm çalışmalarımız bu yönde olduğunu dile getiren Şerfioğlu, bu zor dönemlerinde  taraftarlarının  desteğine ihtiyaçları olduğunu ve  taraftarların kendilerini  yalnız bırakmamalarını istediğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 613 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler