1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Mormenekşe, ikinci haftada da golle tanışamadı
Mormenekşe, ikinci haftada da golle tanışamadı

Mormenekşe, ikinci haftada da golle tanışamadı

Kurduğu güçlü takımla bu yıl birinci ligde üst sıraları hedefleyen hatta süper lige çıkma hedefiyle yola çıkan Mormenekşe takımı sahasında oynadığı Görneç maçında da gol atma becerisi gösteremeyince sahadan ligin ikinci haftasından da beraberlikle ayrıldı

A+A-

 

 

Kurduğu güçlü takımla bu yıl birinci ligde üst sıraları hedefleyen hatta süper lige çıkma hedefiyle yola çıkan Mormenekşe takımı sahasında oynadığı Görneç maçında da gol atma becerisi gösteremeyince sahadan ligin ikinci haftasından da beraberlikle ayrıldı ve 2 puan daha kaybeden taraf oldu.

Abdi gibi gol yollarında etkili bir oyuncusunun çocuğunun rahatsızlığı yüzünden Türkiye’de olması ve Mustafa Biran'ın son antrenmanda sakatlanarak bu hafta oynanan Görneç maçında kadroda yer alamadığı Mormenekşe takımı sahaya mutlak galibiyet amacıyla çıktı.

İlk yarının daha 5. dakikasında Cemil’le gol pozisyonuna giren ev sahibi takım,arkasından önce Vural’la net bir gol pozisyonu ve yine Cemil’le 2 gol pozisyonunu yakaladı fakat bunları gole çeviremedi.

Görneç takımında ise ilk gol denemesi ancak maçın 32. dakikasında Günayla uzaktan atılan ve üstten dışarı giden şut denemesiyle gerçekleşti ve başkada pozisyon bile bulamadı ilk yarı boyunca.

Daha çok Mormenekşe’nin topla oynadığı ve gol pozisyonuna girdiği ilk yarı golsüz tamamlandı.

Başta M. Fuat olmak üzere Vural, Hasan Aksoy, Cemil, Sami Ergazi hatta Kemal dahil birçok Süper Lig tecrübesi olan deneyimli Mormenekşe takımının ikinci yarıda tecrübesini konuşturarak sonuca gideceği beklentisi ne yazık ki boşa gitti.

Bir tanesi frikikten olmak üzere 4 gol pozisyonunu Cemil’le bir tanesini de Kemal ile değerlendiremezken ev sahibi Mormenekşe,buna karşılık Görneç takımının Onurhan’la maçın 69. dakikasında bulduğu net ve tek gol pozisyonundan Yasin’in başarılı kurtarışı ve dönen topa Burçin’in çok kötü bir vuruşla topu dışarı göndermesiyle yararlanamadı.

Gol atma becerisi gösteremediğiniz takdirde topla ne kadar çok oynarsanız oynayın sonuca gidemeyeceğinin en güzel örneğini sergileyen mormenekşe böylece sahasında üstün oynadığı bu maçtan iki puanı kaybeden taraf olarak ayrılırken, Görneç ise oyun yapısı olarak hedeflediği bir puanı alarak sahadan mutlu ayrılan taraf oldu.

Birde şunu eklemeden geçemeyeceğim bu maçla ilgili olarak Mormenekşe takımı açısından; sırtı kaleye dönük top tutabilen ve arkadaşlarının ortadan hücuma katkı sağlayabilen bir forvet (santrafor) eksikliği bu maçta fazlasıyla hissedildi. Umarım Eralp Hocam buna bir şekilde çare bulur.

Bir çift sözde sahayla ilgili söyleyecek olursak; basın mensuplarının oturabileceği bir sandalyeden yoksun ve camların üzerinde biriken toz tabakasından dolayı sahayı doğru düzgün göremediğimiz bir maçta birde Görneç takımının yeşil beyaz formanın üzerine SİYAH yazıyla sırt rakamlarını yazdırması bizim işimizi oldukça zorlaştırdı. Allah’tan genç takım oyuncuları yanımızda vardı ve bize ilgili oyuncuların kim olduğu konusunda yardımcı oldular, yoksa işimiz bayağı zorlaşacaktı bu maçta.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 949 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler