1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Mormenekşe dengeledi
Mormenekşe dengeledi

Mormenekşe dengeledi

İnişli çıkışlı grafiğine ve bol “kırmızılı” maçlarına rağmen Mormenekşe, artık daha dengeli ve pozitif futbol oynuyor. Bu oyununun karşılığı olarak istediği üç puanları kazanıyor. Dumlupınar karşısında da istekli ve arzulu başladılar. Maçın he

A+A-

 

 

 

 

 

İnişli çıkışlı grafiğine ve bol “kırmızılı” maçlarına rağmen Mormenekşe, artık daha dengeli ve pozitif futbol oynuyor. Bu oyununun karşılığı olarak istediği üç puanları kazanıyor. Dumlupınar karşısında da istekli ve arzulu başladılar. Maçın hemen başında istedikleri pozisyonları buldular. Askerlik görevinde olmasına karşın Serhan’ın performansı istenileni verirken, Sami Ergazi’nin başarılı oyunu takıma olumlu katkı yapmaya devam ediyor. Dünkü maçta sadece takım olarak değil bireysel olarak ta iyi oyun oynandı. Orta alanda Kemal ve Mehmet Fuat, solda Hasan Mani sahanın iyilerindendi. Savunmada Fehmi kritik müdahaleler yaptı. Kalede görülen iki gole rağmen oyun disiplinini bozmayan takım, devre bitmeden yeniden öne geçti ve ikinci devreye moralli başladı. Rakibin hücuma daha fazla çıkmasını fırsat olarak gören Eralp Şerifoğlu, golcü Cemil’i, yorulan Serhan’ın yerine oyuna alarak ileride bitirici vuruş için etkin olunmasını sağladı. Soldan Hasan Mani’nin yanı sıra sağdan Fevzi’nin getirdiği toplar da etkili oldu. Cemil golcülüğünü kullanarak savunmanın da hatasından yararlanıp farkı ikiye çıkardı ve takımını rahatlattı. Mormenekşe üç gol kaydettiği ilk devrenin aksine ikinci devrede daha fazla pas yaptı. Daha iyi organize oldu. Futbol keyfi verdi. Alkış aldı. Beşinci gole gereksinim duymadan istediği üç puanı alarak zirve iddiasını devam ettirmiş oldu.

Dumlupınar ise savunmada problem yaşamaya devam ediyor. Uyumsuzluk aşikar bir şekilde göze çarpıyor. Orta alanda top tutamama ve organize atak yapamama sıkıntısı yaşayan sarı kırmızılılar, hücumda Ali olmasa gol de kaydedemeyecek bir tarzda futbol oynuyorlar. Zaman zaman mücadele iyi, ancak yetersiz. Hücumda çoğalma var, ancak son vuruşlara götürecek organizasyon yok. Bunlar ciddi handikap oluyor. Devre arası takviye de artık gerekli olmaya başladı. Puan kayıpları ve ligin sürekli altında kalmak motivasyonu da bozuyor.

Timur Bodi iyi bir yönetim gösterdi. Kartlarını yerinde kullandı. Yardımcı hakem Ozan Kel ise ikinci devrede bir pozisyonda topu tamamının çizgiyi geçmemesine karşın geçti kararı verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 820 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler