1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Montessori velileri “ nefes” aldı
Montessori velileri “ nefes” aldı

Montessori velileri “ nefes” aldı

Girne Montessori Okulu’nda önceki akşam velilere yönelik nefes teknikleri eğitim semineri düzenledi. Seminerde doğru nefes teknikleri ve farkındalık için uygulamalı eğitim yapıldı

A+A-

Kıbrıs Montessori Okulları’nın Girne şubesinde 20 Ekim Cuma günü saat 18.00’da velilere yönelik nefes teknikleri eğitim semineri düzenlendi.

Kişisel Gelişim Danışmanı ve Nefes Eğitmeni Canan Karakol, seminerde nefes tekniklerinin insan yaşamındaki önemini anlattı.

Seminerde doğru nefes teknikleri ve farkındalık için uygulamalı eğitim yapıldı.

Kişisel Gelişim Danışmanı ve Nefes Eğitmeni Canan Karakol’a Nefes Koçu Müjgan Savaş da eşlik etti.

Velilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen nefes teknikleri eğitim seminerine Kıbrıs Montessori Okulları eğitim direktörleri Hatice Düzgün ile Dr. Sait Coşaner de katıldı.

Kıbrıs Montessori Okulları eğitim direktörü Hatice Düzgün, konuşmasında gazetecilerin günlük yaşamlarında birçok olumsuzlukla karşı karşıya kaldıklarını ve ciddi stres yüklendiklerini öğretmenlerin de işlerinin kolay olmadığını ve her iki meslek gurubundaki kişilerin de büyük bir sabra ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Düzgün, gazetecilerin stres ile baş edebilmeleri, öğretmenlerin ise çocuklarla iyi iletişim kurabilmeleri ve gerekli sabrı gösterebilmeleri için nefes tekniklerinin ciddi öneme sahip olduğunu kaydetti.

Karakol: İhtiyaç duyduğumuz her şey nefesimizde

Kişisel Gelişim Danışmanı ve Nefes Eğitmeni Canan Karakol, Girne Montessori Okulu’nda yapılan seminerde kısaca kendini tanıttı, nefes teknikleri ile nasıl tanıştığını, bu alanda almış olduğu eğitimleri ve nefes tekniklerinin yaşamına neler kattığını anlattı.

Nefes tekniklerinin gündelik yaşam üzerindeki önemine işaret eden Karakol, sadece doğru nefes alarak stres, korku, kaygı, aşırı heyecan ve benzeri duygularla birkaç saniyede ve sadece bir teknik ile baş edebilmemin mümkün olduğunu söyledi.

Nefesi doğru kullanan kişilerin bir süre sonra öfkelenmez hale geldiğini ve daha sağlıklı düşünebildiğini kaydeden Karakol, ayrıca nefes teknikleri ile zamanın daha iyi yönetebildiğini anlattı.

Nefes tekniklerinin diyafram kontrolü ve ses kontrolünü de sağladığını söyleyen Canan Karakol, öğretmenlerin ve ebeveynlerin sakin kalabilmelerinde nefes tekniklerinin önemli bir rol oynadığını belirtti.

Doğru nefes alarak kişinin birçok sağlık sorununu da aşabileceğine dikkat çeken Karakol, Kanser hastalığının tedavi sürecinde nefes tekniklerini kullandıklarını, söyledi.

Kişisel Gelişim Danışmanı ve Nefes Eğitmeni Canan Karakol, daha sonra seminere katılanlarla seans yaptı.

 

 

 

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler